انتقاد تند دادستان کل آمریکا از اثرات مخرب سکولاریسم بر جامعه

دادستان کل امریکا در انتقاد شدید از سکولارها گفت: این یک فروپاشی نیست، این نابودی سازمان یافته است. سکولارها و متحدین آنها در یک حمله بی وقفه به دین و ارزش های سنتی، حوزه ارتباط جمعی، فرهنگ عامه، صنعت سرگرمی و دانشگاه ها را به منجلاب کشانده اند.

دادستان کل آمریکا

به گزارش نورنیوز، گروه بین الملل: «ویلیام بار»، دادستان کل آمریکا در سخنانی در دانشکده حقوق دانشگاه نوتردام گفت: بیماری های روانی، خشونت و مواد مخدر به دلیل رشد روند سکولاریسم در جامعه است.

وی گرچه از پدری یهودی و مادری ایرلندی به دنیا آمده، اما با تعالیم مسیحی کاتولیک بزرگ شده و چنانچه روزنامه «هافینگتن پست» بدان اشاره می کند: در این سخنرانی مشخص شد که دیدگاه عالی ترین مقام قضایی در دولت آمریکا چقدر با «کاتولیسیسم» پیوند خورده است.

ویلیام بار در انتقاد شدید از سکولارها گفت: این یک فروپاشی نیست. این نابودی سازمان یافته است. سکولارها و متحدین آنها در یک حمله بی وقفه به دین و ارزش های سنتی، حوزه ارتباط جمعی، فرهنگ عامه، صنعت سرگرمی و دانشگاه ها را به منجلاب کشانده اند.

دادستان کل آمریکا افزود: به دلیل تضعیف ارزش های یهودی – مسیحی در جامعه، در کنار نابود شدن کانون خانواده، شاهد رکورد افسردگی و بیماری روانی در کشور هستیم که جوانان را سرگشته می کند، نرخ خودکشی را افزایش می دهد، مردان جوان را عصبانی و بیگانه می کند و در نهایت به خشونت کور و گسترش مواد مخدر می انجامد.

وی ادامه داد: من به نتایج تلخ عصر جدید سکولار نخواهم پرداخت لیکن کافی است بگوییم که این روند نظم اخلاقی سنتی را از بین برده و به رنج و بدبختی بی شماری برای انسان ها ختم شده است.

ویلیام باراضافه کرد: بر اساس استانداردهای اخلاقی یهودی ـ مسیحی، معیارها برای تعالی انسان، قوانین سودمندی هستند که برای انسان ها در نظر گرفته شده اند و مانند کتابچه راهنمای خدا، به منظور هدایت بهتر اداره انسان و ارائه بهترین عملکرد به جامعه بشری هدیه شده است.

دادستان کل آمریکا در پایان در جمع دانشجویان خاطرنشان کرد: دین در آمریکا طی ۵۰ سال گذشته تحت حمله فزاینده ای قرار داشته و نقطه شروع برای مواجه با حمله به دین، اکنون مدارس و دانشگاه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *