اقدام ابهام برانگیز پاکستان برای آغاز مجدد گفتگوها میان امریکا و طالبان

پاکستان پس از توقف مذاکرات میان امریکا و طالبان در تلاشی ابهام برانگیز بدنبال فراهم نمودن زمینه آعاز مجدد گفتگوهایی است که ترامپ در واکنش به عملیات مرگبار طالبان درکابل و کشته شدن یک سرباز امریکایی ان را متوقف کرد.

به گزارش نورنیوز، بر اساس گزارش منابع خبری در پاکستان، نمایندگان گروه طالبان و آمریکا شب گذشته همزمان وارد پاکستان شدند.

هر دو گروه مدعی هستند که برای دیدار با مقامات پاکستان وارد این کشور شده‌اند، اما طالبان دیدار مستقیم این گروه ۱۱ نفره با مقامات آمریکا را منتفی ندانست.

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا بامداد یکشنبه ۸ سپتامبر در واکنش به عملیات مرگبار طالبان در کابل که منجر به کشته شدن ۱۲ نفر از جمله یک سرباز امریکایی شد، دیدار مخفیانه خود با رهبر طالبان و رییس جمهوری افغانستان را در کمپ «دیوید» لغو و مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان را متوقف کرد.

طالبان که در آستانه امضاء موافقتنامه صلح با امریکا بود پس از توقف مذاکرات ، ضمن افزایش عملیات نظامی در افغانستان، تلاشهای سیاسی خود را نیز شدت بخشیده و تلاش می کند با میانجیگری پاکستان مذاکرات با امریکا را مجددا آغازنماید.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان پیشتر و در جریان سفر به نیویورک طی دیداری با زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفته بود، روند مذاکرات صلح ایالات متحده با طالبان باید دوباره آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *