آیلپ اظهار داشت:

آیلپ پروژه آمریکایی‌سازی جوانان عراقی برای سلطه بر عراق

کارشناسان عراقی معتقدند، سفارت آمریکا از طریق یک برنامه آموزشی به ظاهر فرهنگی با استفاده از جوانان عراقی در حال تهاجم فرهنگی، رسانه‌ای و سایبری برای نابودی ارزش‌ها، اصول و نظام سیاسی حاکم و بسترسازی برای سلطه کامل بر این کشور است.

 

به گزارش نورنیوز، یک برنامه موسوم به آیلپ (IYLEP- Iraqi Young Leaders Exchange Program) که برنامه آموزشی مختص نوجوانان عراقی است و توسط سفارت ایالات متحده در بغداد و دفتر فرهنگی وزارت امور خارجه ایالات متحده طراحی و در میان عراقی‌ها در حال اجراست مسئولان و کارشناسان عراقی را نگران کرده است.

مقامات عراقی با هشدار درباره از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی شرکت کنندگان در این برنامه به دنبال پیداکردن جواب سوال خود درباره اهدف پشت پرده این برنامه هستند و اینکه آیا برنامه مذکور بخشی از توافق راهبردی به امضا رسیده بین آمریکا و عراق است و آیا تجربه‌های مشابه آن در دیگر کشورها وجود داشته است؟

به گزارش وبگاه خبری «وان نیوز»، از سال ۲۰۰۷ سفارت آمریکا از راه اندازی «برنامه تبادل فرهنگی برای رهبران جوان عراق» خبر داد که در آن بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز دختر و پسر از مدارس متوسطه و دانشگاهی شرکت کردند .این برنامه در سال ۲۰۱۹ متوقف شد؛ اما سفارت آمریکا در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۳ بار دیگر از  پذیرش درخواست‌های متقاضیان عضویت در این برنامه خبر داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *