شناسه خبر : 181300
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 تیر ساعت 17:06
فرانسه در یورو2024 فرو ریخت؛ اسپانیا اوج گرفت

«نورنیوز» بررسی می‌کند

فرانسه در یورو2024 فرو ریخت؛ اسپانیا اوج گرفت

دیدار دو تیم فوتبال اسپانیا و فرانسه در مرحله نیمه‌نهایی یورو 2024 محل تقابل دو غول بزرگ فوتبال اروپا و جهان بود. تیم‌هایی که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند و پا به این مسابقه گذاشته بودند تا با راهیابی به فینال، شانس خود را برای بالابردن جام افزایش دهند.

نورنیوز ـ گروه ورزشی: بازی دیشب به نفع خروس‌ها آغاز شد و این تیم روی سانتر کیلیان امباپه و ضربه سر رندال کولو موآنی در دقیقه 12 به گل رسید، ولی این پایان کار نبود و لامین یامال در دقیقه 21 با شوتی مهارنشدنی بازی را به تساوی کشاند.

دنی اولمو هم در دقیقه 25 با شوتی که داخل محوطه جریمه زد و درون دروازه رفت، موفق شد گل دوم لاروخا را به ثمر برساند تا اسپانیای جوان با این کامبک جالب توجه به فینال رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ برسد.

شاگردان لوئیس دلا فوئنته در حالی در آستانه کسب جام قرار دارند که بدون هیچ فشار و استرس خاصی یورو را آغاز کردند. حتی در برخی از پوسترهای مسابقات هم اثری از آنان دیده نمی‌شد؛ چراکه برای انتخاب مدعیان اصلی این بازی‌ها، تیم‌های آلمان، بلژیک، فرانسه، هلند، پرتغال، انگلیس، ایتالیا و کرواسی انتخاب شده بودند ولی اسپانیا با عملکرد بی‌نقص در دور گروهی همه را مجبور کرد که نام این تیم را هم کنار مدعیان بنویسند؛ اسپانیا با سه برد در سه بازی دور گروهی، با خط حمله‌ای ترسناک که کرواسی را سه بر صفر و ایتالیا و آلبانی را یک بر صفر شکست داد و بدون حتی یک گل خورده راهی مرحله بعد شد.

در اولین مرحله حذفی نوبت به گرجستان رسید که در مقابل ماتادورها با نتیجه پر گل چهار بر یک سلاخی شود و در مرحله یک‌چهارم هم آلمانِ میزبان بود که با نتیجه دو بر یک به اسپانیا باخت و دست‌های خود را بالا برد و همین نتیجه را برابر فرانسه به دست آورد و حالا در فینال، در انتظار برنده دیدار هلند و انگلیس است.

اما در مقابل فرانسه از ابتدای جام یورو 2024، کارش را با اما و اگر آغاز کرده بود. خروس‌ها تا پیش از رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی توانسته بودند برنام‍ه‌شان را بیشتر از هر زمان با بردهای اقتصادی و تساوی پیش ببرند؛ برد یک بر صفر برابر اتریش، تساوی بدون گل مقابل هلند و تساوی یک بر یک با لهستان.

شاگردان دیدیه دشان در مرحله یک‌هشتم نهایی هم برابر بلژیک به برتری یک بر صفر رسیدند و در یک‌‍چهارم نهایی هم پس از تساوی بدون گل با پرتغال، در ضربات پنالتی 5-3 این تیم را از پیش رو برداشتند تا اینکه برابر اسپانیا به دیوار سفت برخوردند.

جالب اینکه فرانسوی‌ها در جریان بازی حتی یک گل هم نزده بودند؛ چراکه دو گل به خودی که اتریشی‌ها و بلژیکی‌ها زدند و یک پنالتی که توسط امباپه گل شد، آنها را به این مرحله رساند. اسپانیایی‌ها تنها یک گل دریافت کرده بودند که توسط روبرت لواندوفسکی از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، اما توانستند به این مرحله برسند تا برابر اسپانیا قرار بگیرند ولی تا دقیقه ۲۵ دو بار دروازه‌شان باز شد.

به این ترتیب بنایی که دشان ساخته و توانسته بود قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ و نایب قهرمانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ را با آن به دست بیارود، در یورو فرو ریخت تا فرانسوی‌ها از این پس به فکر ساخت تیمی جدید بیفتند.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی