شناسه خبر : 181292
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 تیر ساعت 16:08
همسر ابوبکر البغدادی به اعدام محکوم شد

همسر ابوبکر البغدادی به اعدام محکوم شد

دادگاهی در بغداد حکم اعدام همسر ابوبکر البغدادی رو صادر کرد.

نور‌نیوز گروه بین الملل- دادگاه کیفری «کرخ» عراق، امروز چهارشنبه حکم اعدام همسر ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده داعش را به جرم همکاری با این گروه تروریستی صادر کرد.

دادگاه کیفری عراق، حکم اعدام همسر ابوبکر البغدادی اسماء محمد را به جرم همکاری با گروه تروریستی داعش و نگهداری اجباری زنان ایزدی در منزلش صادر کرد. مرکز اطلاع‌رسانی شورای عالی قضایی عراق طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «این تروریست، زنان ایزدی و کسانی را که از سوی گروهکهای تروریستی زیر نظر داعش در شهرستان سنجار در غرب استان نینوا ربوده می‌شدند، در منزلش نگه می‌داشت».

بر اساس این گزارش، حکم اعدام این تروریست طبق مفاد ماده 4 و 2 قانون مبارزه با تروریسم مصوب سال 2005 و ماده هفتم قانون زنان ایزدی نجات یافته مصوب سال ۲۰۲۱ صادر شده است.ابوبکر البغدادی 5 سال پیش در جریان عملیات نیروهای ویژه آمریکا در استان ادلب در شمال سوریه کشته شد.

اسماء محمد همسر اول البغدادی است که در نخستین حضور علنی خود در رسانه‌ها با شبکه تلویزیونی سعودی «الحدث» گفت‌وگو کرد و گفت که همسرش غیر از او سه زن و ۱۰ کنیز داشت و از چهار زن، ۱۱ فرزند داشت که برخی از آنها در زندان‌های عراق به سر می‌برند.یک منبع قضائی عراقی پیشتر گفته بود که سرویس اطلاعاتی این کشور با همکاری مقامات ترکیه «همسر ابوبکر البغدادی و فرزندانش» را پس از بازداشت در ترکیه، به عراق بازگردانده است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی