شناسه خبر : 181228
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 تیر ساعت 08:35
اطلاعات آمریکا:  ایران دنبال حمایت از معترضان آمریکایی است

اطلاعات آمریکا: ایران دنبال حمایت از معترضان آمریکایی است

رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا در بیانیه‌ای درباره آنچه افزایش تلاش‌های ایران برای تضعیف اعتماد به «نهادهای دموکراتیک» ایالات متحده خوانده شده هشدار داده است.

نورنیوز-گروه بین الملل: «آوریل هاینس» در این بیانیه از شهروندان آمریکایی خواسته «هوشیار» باشند. در این بیانیه آمده است: «ایران در زمینه تلاش‌ها برای نفوذ خارجی به نحو فزاینده‌ای ستیزه‌جویانه عمل می‌کند و در تلاش برای ایجاد اختلاف و تضعیف اعتماد به نهادهای دموکراتیک ما است».

او در این بیانیه مدعی شده «کنشگران حکومت ایران» در هفته‌های گذشته به دنبال بهره‌برداری از تظاهرات‌ها در آمریکا علیه جنگ در غزه بوده‌اند.

او همچنین مدعی شده است: «شاهد بوده‌ایم عده‌ای از کنشگران مرتبط با حکومت ایران که خودشان را فعالان فضای مجازی جا زده‌اند به دنبال تحریک به تظاهرات و حتی ارائه حمایت‌های مالی از تظاهرات‌کنندگان بوده‌اند».

هاینس از آمریکایی‌ها خواسته هنگام فعالیت در فضای مجازی «هوشیار» باشند چرا که ممکن است به صورت ناخواسته وارد تعامل با «عوامل خارجی» شوند.

این مقام آمریکایی ادعا کرده است: «آمریکایی‌هایی که در این کارزار ایران هدف قرار می‌گیرند ممکن است آگاه نباشند که در حال تعامل با یک دولت خارجی یا دریافت حمایت از آن هستند».


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی