شناسه خبر : 181202
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 19 تیر ساعت 19:55
فصل مالیات‌ستانی؛ کدام مشاغل مالیات نمی‌دهند؟

نورنیوز گزارش می‌دهد؛

فصل مالیات‌ستانی؛ کدام مشاغل مالیات نمی‌دهند؟

در حالی که بارگذاری میزان مالیات مقطوع عملکرد 1402 صاحبان مشاغل از ابتدای این هفته در سامانه امور مالیاتی آغاز شده است، مدیر دفتر حسابرسی امورمالیاتی اعلام کرده که مبلغ مالیات برای برخی مشاغل صفر است و این افراد نیازی به پرداخت مالیات ندارند.

نورنیوز ـ گروه اقتصاد: جهانگیر رحیمی مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی اعلام کرد؛ مؤدیان با مالیات صفر نیازی به مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک و پرداخت مالیات ندارند، اما سئوالی که در این خصوص مطرح می شود این است که کدامیک از صاحبان مشاغل مالیات نمی‌دهند؟

میزان مالیات مقطوع عملکرد 1402 (مؤدیان صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی) از ابتدای این هفته بارگذاری شده است و به‌تدریج تا پایان این ماه و نهایتاً تا دهم مردادماه همه مالیات‌های مقطوع تعیین‌شده بارگذاری خواهد شد.

با اینحال در طول هفته گذشته برای برخی مودیان پیامکی ارسال شده که مبلغ مالیات مقطوع آنان به‌میزان صفر اعلام شده  و این افراد نیازی نیست که به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.
گفتنی است، واحدهای تولیدی و خدماتی با بیش از ۵۰ نفر نیروی کار، سازمان‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداری‌ها، دفاتر گردشگری و زیارتی، کسب‌وکارهای فعال در صادرات مواد خام ، برخی تولیدکنندگان کالاهای غیرنفتی و محصولات کشاورزی براساس قانون شامل نرخ صفر مالیاتی می‌شوند.

 همچنان که در دوره قبل از سال 1401 برای این بخش از مؤدیان به‌صورت سیستمی برگه قطعی صفر صادر شده بود امسال هم در صورتی که مراجعه نکنند برای آن مبلغ درآمد، مالیات قطعی صفر به‌صورت سیستمی صادر و در سامانه ثبت خواهد شد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی