شناسه خبر : 181183
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 19 تیر ساعت 13:54
کارنامه امتحانات نهایی آماده شد/ امتحانات جبرانی 15 مرداد

کارنامه امتحانات نهایی آماده شد/ امتحانات جبرانی 15 مرداد

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از 98 درصد برگه‌های امتحانات نهایی پایه دوازهم تصحیح شده است و امتحانات جبرانی شهریور؛ 15 مرداد برگزار می شود.

نورنیوز-گروه اجتماعی: محسن زارعی با باین اینکه تصحیح اوراق امتحانات نهایی در حال نهایی شدن است به گونه‌ای که اوراق در فرایند تصحیح سوم و بازبینی قرار دارند، افزود: در پایه دوازدهم برای برخی دروس تعداد پاسخنامه‌ها زیاد است البته تصحیح اوراق تمام دروس انجام شده است و 98.5 درصد پاسخنامه‌های پایه دوازدهم تصحیح شده و آماده اعلام نتیجه است.

زارعی با اشاره به اینکه در پایان این هفته، نوبت دوم کنکور برگزار می‌شود، گفت: با توجه به درخواست دانش‌آموزان و خانواده‌ها مبنی بر اینکه اعلام نتیجه امتحانات نهایی به تمرکز دانش‌آموزان آسیب می‌زند، قرار شد اعلام نتیجه امتحانات نهایی به بعد از کنکور موکول شود.

او بیان کرد: دانش‌آموزان بعد از دریافت نتیجه اگر اطمینان داشتند که نمره آنها باید تغییر کند، درخواست بررسی مجدد را ارائه دهند، پس از آن برگه آنها برای تصحیح در اختیار مصحح چهارم قرار می‌گیرد و ممکن است نمره دانش‌آموز، کاهش یا افزایش داشته یا همان نمره قبلی شود. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم با توجه به راهنمای تصحیح منتشرشده در سایت مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش و پس از اطمینان از افزایش نمره خود، درخواست تصحیح مجدد را ارائه دهند.

زارعی گفت: برای پایه‌های دهم و یازدهم نیز روال بدین شکل است همچنین بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش زمان آزمون‌های جبرانی که تحت عنوان آزمون شهریور شناخته می‌شود، تغییر یافت و به نیمه مرداد منتقل شد چون برگزاری آزمون‌ها در شهریور در بحث ثبت‌نام دانش‌آموزان مشکل ایجاد می‌کند.

به گفته او آزمون جبرانی پایه دوازدهم از 15 مرداد آغاز و تا اول شهریور ادامه دارد و دانش‌آموزان در دروسی که تجدید شده‌اند مجدد آزمون می‌دهند، نمرات آزمون جبرانی پایه دوازدهم برای ورود به رشته‌های دانشگاهی که پذیرش آنها براساس سوابق تحصیلی است، تأثیر دارد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزشیابی توصیفی دوره ابتدایی تمام پایه‌ها نیز تا پایان مرداد باید پایان بپذیرد و اعلام نتیجه تا پایان مرداد انجام شود.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی