شناسه خبر : 181162
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 19 تیر ساعت 12:20
سهمیه مهدی الفتی در المپیک قطعی شد

با برنده شدن فدراسیون ژیمناستیک در دادگاه عالی ورزش؛

سهمیه مهدی الفتی در المپیک قطعی شد

رئیس فدراسیون ژیمناستیک از قطعی شدن سهمیه مهدی الفتی برای حضور در المپیک پاریس 2024 پس از شکایت ورزشکار استرالیایی به دادگاه عالی ورزش خبر داد.

نورنیوز-گروه ورزشی: زهرا اینچه‌درگاهی گفت: در اردیبهشت ماه ایمیلی از دادگاه عالی ورزش (CAS) به ایران رسید که در آن ژیمناست استرالیایی از فدراسیون جهانی و مهدی الفتی شکایت و درخواست کرده بود سهمیه المپیک الفتی حذف شود و به او داده شود و مهلتی 24ساعته از 24اردیبهشت به ما برای پاسخ داده شده بود که  در صورت عدم اقدام بصورت خارج از نوبت و ویژه رای صادر شود.

او افزود:‌به سرعت لایحه‌ دفاع نوشته شد و با وکلای فدراسیون جهانی فدراسیون جهانی هماهنگ شدیم. البته فدراسیون جهانی سه هفته پیش طی ایمیل مجدد، حضور الفتی را در المپیک مطابقت داد و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

اینچه‌درگاهی یادآور شد: همچنین در مسابقات قهرمانی آسیا که اخر اردیبهشت ماه در ازبکستان برگزار شد، هم با رئیس شاخه هنری مردان فدراسیون جهانی ژیمناستیک صحبت کردیم و او هم تائید کرد که سهمیه به صورت قانونی به الفتی داده شده است و هیچ ایراد قانونی برای آن متصور نیستند.

او با بیان اینکه با این حال استرالیایی‌ها شکایت‌شان را پیگیری کردند و ما هم دفاعیات‌مان را انجام دادیم و پس از چند بار رفت و برگشت، روز چهارشنبه 13 تیر، جلسه آنلاین دادگاه CAS  به مدت بیش از چهار ساعت تشکیل شد، تصریح کرد: در این جلسه حدود 15 تن از قضات و وکلا به همراه من و رئیس فدراسیون ژیمناستیک استرالیا و دبیر فدراسیون در جلسه حضور داشتند. لوایح دفاعیه ما به صورت فنی و تخصصی قدرتمند نوشته شده بود و دفاع خوب و جانانه‌ای را انجام دادیم و امروز اعلام شد که ایران برنده این پرونده شد. امیدواریم الفتی هم در المپیک  حضوری شایسته داشته باشد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی