شناسه خبر : 180988
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 تیر ساعت 08:45
فعالیت سامانه بارشی در 12 استان و احتمال وقوع سیلاب

فعالیت سامانه بارشی در 12 استان و احتمال وقوع سیلاب

سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در 12 استان از افزایش وزش باد و ارتفاع امواج در سواحل جنوبی کشور خبر داد.

نورنیوز-گروه اجتماعی:‌ امروز  رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نواحی مستعد تگرگ در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و ارتفاعات مازندران رخ می دهد.

این سامانه در شمال و غرب آذربایجان غربی، شمال شرق آذربایجان شرقی، مرکز و جنوب اردبیل و ارتفاعات مازندران فعال خواهد شد.

جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جادهای کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت و محصولات کشاورزی برای این سامانه پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی به احتیاط در سفرها به ویژه بین شهری، عدم اتراق و برپا کردن چادرهای مسافرتی در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت طبیعت‌گردی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی و پرهیز از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع توصیه کرده است.

لازم است نسبت به اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی و تسریع در برداشت محصولات کشاورزی و انتقال آن‌ها به مکان‌های مسقف توجه شود.

امروز افزایش بیشینه سرعت وزش باد و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر در مناطق ساحلی و فراساحل در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس، اصفهان، یزد، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، تهران و البرز پیش‌بینی شده است.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی