شناسه خبر : 180910
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 تیر ساعت 15:17
چرا نمرات امتحانات نهایی هنوز اعلام نشده است؟

چرا نمرات امتحانات نهایی هنوز اعلام نشده است؟

نمرات امتحانات نهایی برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم هنوز اعلام نشده است این در حالی است که قرار بود روز شنبه 16 تیرماه کارنامه دانش‌آموزان پایه دوازدهم که حاوی نتیجه اولیه است، اعلام شود حال این سوال مطرح است که چرا نمرات امتحانات نهایی هنوز اعلام نشده است؟

نورنیوز-گروه اجتماعی: محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش  همچنین اعلام کرده بود 20 تیر نتیجه قطعی امتحانات نهایی پایه دوازهم اعلام می‌شود.

طبق اطلاع کاربران، با وجود گذشت 24 ساعت از اطلاع رسانی آموزش و پرورش مبنی بر امکان مشاهده نمرات امتحان نهایی، هنوز این امکان وجود ندارد.

این در حالی است که امسال این نمرات تاثیر زیادی در سرنوشت دانش‌آموزان برای پذیرش در دانشگاه‌ها دارند. وقتی در نظم و نظام جدیدِ سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها قرار است معدل پایه دوازدهم (برای امسال) تاثیر قطعی ۴۰ درصدی داشته باشد بی‌ربط نیست که دانش‌اموزان در فاصله چند روز به برگزاری کنکور (نوبت دوم - با تاثیر ۶۰ درصدی) چشم‌انتظار نمرات خود باشند،

اما این چشم‌ انتظاری حالا طولانی شده و خبری از نمرات نیست. اگرچه مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش اعلام کرده ۹۰ درصد پاسخ برگ‌های شرکت کنندگان در آزمون نهایی خرداد ماه سال تصحیح شده، اما برخی از معلم‌ها که در حوزه‌های تحصیح حضور دارند معتقدند ممکن است تصحیح تمام برگه‌ها بیشتر از دو هفته دیگر زمان نیاز داشته باشد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی