مدیران خودرو

شناسه خبر : 98257
تاریخ انتشار :
کمالوندی: آژانس در جریان کامل اقدامات ایران در مجتمع نطنز است
اختصاصی نورنیوز؛

کمالوندی: آژانس در جریان کامل اقدامات ایران در مجتمع نطنز است

به‌دنبال عملیات تروریستی سال گذشته علیه مجتمع تولید سانتریفیوژ در کارخانه تسای کرج، تصمیم گرفته شد برای جلوگیری از تداوم شرارت‌ها علیه تاسیسات هسته‌ای، تدابیر حفاظتی و امنیتی پیرامون این تاسیسات تشدید شود.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با «نورنیوز»  در واکنش به برخی فضاسازی‌های رسانه‌های غربی در خصوص فعالیت‌های عمرانی ایران در اطراف سایت نطنز گفت: با وجود اینکه ایران تعهدی در ارائه اطلاعات فراپادمانی ندارد اما از آغاز اقدامات عمرانی برای جابجایی فعالیت‌های کارخانه تسای کرج به اطراف سایت نطنز، آژانس را در جریان قرار داد.

او افزود: این جابجایی با هدف افزایش ضریب حفاظت از تاسیسات صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان صورت گرفته و با اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود.

کمالوندی گفت: با توجه به شفافیت کامل اقدامات کشورمان، تردیدی نیست که فضاسازی‌های رسانه‌های وابسته به جریان صهیونیستی برای ایجاد ابهام و سوء استفاده‌های سیاسی راه به جایی نخواهد برد.

نیویورک تایمز امروز در گزارشی مدعی شده بود که ایران در حال حفر شبکه گسترده‌ای از تونل‌ها در جنوب سایت هسته‌ای نطنز است.

در این گزارش ادعا شده که ایران در اعماق کوه‌ها تاسیساتی ایجاد می‌کند تا در برابر بمباران‌ها و حملات الکترونیکی مقاومت کند.

نیویورک تایمز با انتشار این گزارش سعی کرده فعالیت‌های عمرانی در نطنز را اقدامی مخفیانه و تهدید‌آمیز جلوه دهد.

 کمالوندی در ادامه این گفتگو با اشاره به عملیات تروریستی که سال گذشته علیه کارخانه تولید سانتریفیوژ تسای کرج صورت گرفت افزود: با توجه به تداوم شرارت‌ها علیه تاسیسات هسته‌ای تصمیم گرفته شد تدابیر امنیتی به‌ویژه در خصوص تاسیسات حساس تشدید شود و به همین دلیل اماکن تولید سانتریفیوژ با هدف افزایش ضریب حفاظتی و امنیتی آنها افزایش یافته است.

کمالوندی با اشاره بر اینکه آژانس در جریان کامل این تغییر و تحولات بوده است، گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اجرای وظایف صیانتی خود کوتاهی داشته به‌طوری‌ که حتی در حد محکوم کردن اقدامات تروریستی علیه تاسیسات کشورمان نیز اقدامی انجام نداد.

کمالوندی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حالی‌ که هیچ‌گونه تعهد پادمانی برای اعلام فعالیت‌هایی که با هدف افزایش قابلیت‌های پدافند غیرعامل تاسیسات هسته‌ای و ایجاد کارگاه‌های زیر زمینی به منظور انتقال بخشی از فعالیت‌ها به مکان‌های جدید ندارد، اما همه این اقدامات را که همچنان ادامه دارد به اطلاع آژانس رسانده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.