شناسه خبر : 97968
تاریخ انتشار :
چین استاندارد دوگانه واشنگتن درباره کودتای ترامپ را محکوم کرد

چین استاندارد دوگانه واشنگتن درباره کودتای ترامپ را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به جلسه‌ مجلس نمایندگان آمریکا درباره حمله به کنگره، استاندارد دوگانه واشنگتن را محکوم کرد.

نورنیوز -گروه بین‌الملل: ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه جلسه کمیته منتخب کنگره آمریکا درباره حوادث ششم ژانویه سال گذشته میلادی را مصداق استاندارد دوگانه این کشور دانست.

لیجیان عنوان کرد: جلسه کنگره آمریکا درباره تلاش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا برای تغییر نتیجه انتخابات و «اقدام برای کودتا» اگر در کشور دیگری رخ می‌داد، مقامات آمریکایی آن را «منظره زیبا» و «انقلاب رنگی» می‌نامیدند.

این دیپلمات چینی افزود، جلسه بامداد جمعه کمیته منتخب برای رسیدگی به حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره بار دیگر نشان داد که واشنگتن چگونه از استانداردهای دوگانه در دموکراسی استفاده می‌کند تا امور سیاسی را دستخوش تحریف کند.

اشاره سخنگوی وزارت امور خارجه چین به اعتراضات سه سال قبل در هنگ کنگ است که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا آن را منظره‌ای زیبا توصیف کرده و از آن حمایت کرده بود.

بامداد امروز (جمعه)، در جلسه کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا درباره حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، شواهدی از تلاش او برای کودتا و حفظ قدرت ارائه شد. کمیته منتخب رسیدگی به حوادث ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ در این جلسه طولانی و جنجالی، یافته‌های خود از چندین ماه برگزاری جلسات و انجام تحقیقات در این زمینه را برای اولین بار منتشر کردند.

بنی تامپسون، رئیس این کمیته در آغاز این جلسه، ترامپ را به «اقدام برای کودتا» متهم کرده و گفت هدف این تحقیقات فراتر از تمرکز بر اتفاقات گذشته بوده و «توطئه برای انحراف خواست مردم هنوز به پایان نرسیده است».

«لیز چنی، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و معاون تامپسون در کمیته منتخب نیز گفت: «رئیس جمهور آمریکا اوباش را فراخواند، آن‌ها را سازماندهی کرد و آتش این حمله را شعله‌ور کرد».


فارس
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.