شناسه خبر : 97487
تاریخ انتشار :
آغاز یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی در روز «راهپیمایی پرچم»

آغاز یورش شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی در روز «راهپیمایی پرچم»

ورود غیرقانونی شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی تحت حمایت شدید پلیس رژیم صهیونیستی آغاز شد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: از دقایقی قبل دسته‌های شهرک‌نشینان صهیونیست تحت تدابیر شدید امنیتی پلیس رژیم صهیونیستی و از سمت «باب المغاربه» وارد مسجدالاقصی شدند.

بر اساس گزارش «عرب ۴۸»، این در حالی است که نیروهای واکنش سریع رژیم صهیونیستی در صحن‌های مختلف مسجدالاقصی مستقر شده‌اند. این نیروهای درهای مصلای «القبلی» را با زنجیر بستند تا هم نمازگزاران فلسطینی داخل آن را حبس کنند و هم با محاصره این مصلا مانع از ورود فلسطینی‌های دیگر به داخلش شوند.

همه اینها در راستای تأمین مسیر یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی، ساعاتی قبل از راهپیمایی پرچم در قدس انجام می‌شود.

  پلیس رژیم صهیونیستی تدابیر سختی برای جلوگیری از ورود فلسطینی ‌ها به مسجدالاقصی اتخاذ کرده و فقط به سالمندان و افراد بالای چهل سال اجازه ورود داده است.

علیرغم همه این اقدامات، صدها فلسطینی از ساعات اولیه بامداد امروز خود را به داخل مسجدالاقصی رساندند و تعداد زیادی از آنها اجازه ورود پیدا نکردند و نماز خود را در درهای ورودی اقامه کردند.

«راهپیمایی پرچم» یا «رقص پرچم» در تقویم عبری برابر است با سالروز اشغال قدس شرقی به دست رژیم صهیونیستی. این رژیم در هفتم ژوئیه ۱۹۶۷ قدس شرقی را اشغال کرد و آن روز را «روز اورشلیم» (روز قدس) نامیده اما بر اساس تقویم عبری، این روز امسال برابر است با امروز(یکشنبه/ ۲۹ می).

قرار است در ساعت ۱۶:۰۰ امروز به وقت محلی (۱۷:۳۰ به وقت ایران) «راهپیمایی پرچم» شهرک‌نشینان صهیونیست آغاز شود؛ موضوعی که ممکن است با توجه به هشدارهای گروه‌های فلسطینی مبنی بر پاسخگویی، اوضاع را در اراضی فلسطینی منفجر کند.


فارس
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.