شناسه خبر : 97190
تاریخ انتشار :
جشن تولد ملکه با طعم خباثت در تهران!
اختصاصی نورنیوز؛

جشن تولد ملکه با طعم خباثت در تهران!

درست در روزهایی که رسانه‌های فارسی زبان مستقر در لندن در حال تلاش و فعالیت حداکثری در به آشوب کشیدن کشور، تحریک مردم و به انحراف کشاندن مطالبات به حق آنها در حوزه مسائل اقتصادی هستند، سفارت انگلیس در تهران نیز ظاهرا قصد دارد در پوشش مهمانی و جشن آن هم با تاخیر قابل ملاحظه، ادامه این پروژه را در پوشش یک جشن تولد طرح‌ریزی و سازمان‌دهی کند.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: بنابر اطلاعات رسیده به «نورنیوز»، سفارت انگلیس در تهران قصد دارد روز سه‌شنبه مراسم جشن تولد ملکه بریتانیا را با یک ماه تاخیر در محل این سفارت برگزار کند.

سالروز تولد ملکه انگلیس ۲۱ آوریل مطابق با اول اردیبهشت است که سفارت انگلیس تعمداً اقدام به برگزاری این جشن تولد در تهران در روز سوم خرداد و همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر که سمبل مقاومت و ایثار ملت ایران است کرده است.

سفارت انگلیس در دعوت‌نامه خود علاقه‌مندان به ملکه را دعوت کرده تا در این روز در قلب تهران دور هم جمع‌ شده و نود و ششمین سال‌روز تولد ملکه خود را پاس بدارند!

انگلیس
تصویر دعوتنامه

نکته اینکه؛ سفارت انگلیس در تهران طی سال‌های گذشته، از مهمانان و شرکت‌های ایرانی خواسته بود که از این جشن تولد حمایت مالی کرده و  هزینه‌های آن را تامین کنند!

در سال ۹۸ نیز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سفارت به مهمانان گفته بود در حمایت مالی از این مراسم مشارکت فعال داشته باشند. تصویر این ایمیل در ادامه آمده است:

انگلیس
 

ایمیل مربوط به سال 2019 درباره پرداخت هزینه های مراسم

به نظر می‌رسد بهتر است برای شفاف‌سازی بیشتر درباره این ماجرا، سفیر انگلیس در تهران که اتفاقا متخصص امور اطلاعاتی-امنیتی است اعلام کند که کدام افراد یا شرکت‌ها در شرایط تحریم و فشار بر ملت ایران که لندن یک پای ایجاد و استمرار آن است، هزینه‌های هنگفت این جشن را متقبل شده‌اند.

البته رسانه‌های لندن‌نشین که داعیه‌دار همیشگی شفافیت و اطلاع‌رسانی دقیق و کامل هستند نیز می‌توانند این کار را انجام دهند. بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه رسمی دولت انگلیس هم می‌تواند یکی از همان مستندهای به اصطلاح افشاگرانه خود را پیرامون ابعاد این جشن و تأمین‌کنندگان مالی آن تهیه کرده و برآورد کند که با این مبالغ چند مدرسه و درمانگاه می‌توان در مناطق محروم ساخت.

وزارت اطلاعات به تازگی در بیانیه‌ای اعلام کرده که دو تبعه اروپایی را به اتهام تلاش برای سازماندهی اغتشاش و ناامنی در کشور بازداشت کرده است.

درست در روزهایی که رسانه‌های فارسی زبان مستقر در لندن در حال تلاش و فعالیت حداکثری در به آشوب کشیدن کشور، تحریک مردم و به انحراف کشاندن مطالبات به حق آنها در حوزه مسائل اقتصادی هستند، سفارت انگلیس در تهران نیز ظاهرا قصد دارد در پوشش مهمانی و جشن آن هم با تاخیر قابل ملاحظه، ادامه این پروژه را در پوشش یک جشن تولد طرح‌ریزی و سازمان‌دهی کند.

علاوه بر انگلیس که فهرست بلندبالایی از اقدامات علیه ملت ایران در تاریخ معاصر دارد، سوابق، زمینه فعالیت و مهارت‌های سفیر فعلی انگلیس در تهران نیز گزاره‌های فوق را تایید و پررنگ‌تر می‌کنند. 

رئیس اداره ضدتروریسم، مدیر اداره امنیت ملی، سفیر انگلیس در یمن (مستقر در ریاض-همزمان با تجاوز سعودی به آن کشور)، دبیر اول تهدیدات استراتژیک و مسئول مسائل مربوط به مقابله با گسترش سلاح‌های هسته‌ای در واشنگتن تنها بخشی از سوابق «سایمون شرکلیف» سفیر انگلیس در تهران هستند.

عاملیت در قحطی بزرگ و مرگ بیش از ‎٩‏ میلیون ایرانی در جریان اشغال ایران در جنگ جهانی اول، استعمار و استثمار ایران به مدت نزدیک به دو قرن و نقش آفرینی در روی کار آمدن سلسله پهلوی، کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از صدام در جنگ ۸ ساله تحمیلی به ملت ایران، میزبانی و حمایت از گروهک‌های تروریستی ضدانقلاب در لندن، همکاری و مباشرت در تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و بدعهدی در انجام تعهدات برجامی در راستای کمک به سیاست فشار حداکثری ترامپ، دروغ‌پراکنی، عملیات روانی و خباثت مستمر و ۲۴ ساعته رسانه‌های ملکه ازجمله بی‌بی‌سی، ایران اینترنشنال، منوتو با هدف القای ناامیدی و ناامن نمودن ایران تنها گوشه‌ای از کارنامه سیاه دولت انگلیس در تاریخ معاصر ایران است.

گرچه انگلیسی‌ها همچنان در پی اقدامات ضدامنیتی در ایران هستند، اما دولت این کشور و عواملش باید بدانند که نه تنها شرایط ایران، منطقه و عرصه بین‌الملل در مقایسه با دوراه قاجار و پهلوی تغییر عمده‌ای کرده بلکه خود این کشور نیز امروز درگیر بحران‌های متعدد ناشی از برگزیت، مطالبات استقلال‌طلبانه اسکاتلند و مشکلاتی دیگر است که اجازه تکرار خباثت‌های گذشته را به آنان نخواهد داد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.