آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 97096
تاریخ انتشار :
عربستان و فرانسه به دنبال تغییر در لبنان

عربستان و فرانسه به دنبال تغییر در لبنان

منابع خبری بامداد شنبه گزارش دادند، رئیس جمهور فرانسه و ولیعهد سعودی در گفت وگوی تلفنی بر لزوم انجام اصلاحات ساختاری در لبنان تأکید کردند.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: کاخ الیزه در بیانیه‌ای اعلام کرد «امانوئل مکرون» و «محمد بن سلمان» در گفت وگوی تلفنی بر لزوم اجرای اصلاخات ساختاری لازم برای برای بهبود لبنان تأکید کردند.

این در حالی است که کارشناسان و صاحبنظران اقدامات کشورهای غربی و دخالت‌های آنها را باعث به وجود آمدن شرایط کنونی در لبنان می‌دانند.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور فرانسه و ولیعهد سعودی بر تمایل خود در ادامه هماهنگی برای حمایت از لبنان تأکید کردند.

رئیس‌جمهور فرانسه در این گفت وگو همچنین بر ادامه تلاش‌ها برای کاهش تنش‌ها در منطقه و ادامه «کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت» که تحت نظارت پاریس در آگوست ۲۰۲۱ برگزار شد، تأکید کرد.

همچنین دو طرف در این گفت وگو در خصوص بحران اوکراین به اثرات این بحران در سطح جهانی پرداختند و همچنین عدم تعادل ایجاد شده در بازارهای انرژی و اقدامات احتمالی برای تضمین عرضه انرژی برای همه و مهار افزایش قیمت‌های جهانی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بیانیه کاخ الیزه همچنین آمده است که ولیعهد و رئیس جمهور فرانسه بر تمایل خود برای تقویت همکاری و شراکت بین دو کشور تاکید کردند.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.