شناسه خبر : 95593
تاریخ انتشار :
رئیس‌جمهور جزئیات اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها را اعلام خواهد کرد

رئیس‌جمهور جزئیات اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها را اعلام خواهد کرد

وزیر کشور گفت: اگر مردم به درستی در جریان موضوع عادلانه‌سازی یارانه‌ها قرار گیرند، با توجه به مزیت‌های این طرح برای معیشت، بی‌تردید همراهی خواهند کرد.

نورنیوزـگروه اقتصاد:  احمد وحیدی وزیر کشور در نشست مردمی‌سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها که با حضور محمد مخبر معاون اول و محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: موضوع شفاف‌سازی یارانه‌ها و در مرحله بعدی عادلانه کردن آن همواره مطرح بوده و از جمله تصمیم‌های مهم و راهبردی در کشور است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه این طرح برای رشد و توسعه  اقتصاد کشور ضروری است، بر لزوم اقناع دقیق و کامل مردم نسبت به مزیت‌های اجرای آن تاکید کرد.

وحیدی ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که اصلاح اقتصاد کشور با اصلاح یارانه‌ها آغاز می‌شود و تا شفافیت در حوزه یارانه‌ها شکل نگیرد، بهره‌وری ممکن نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در پس یارانه‌های مخفی، بهره‌وری گم می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به تصمیم دولت مردمی و عدالت‌محور سیزدهم برای اصلاح نظام پرداخت یارانه در نخستین سال فعالیت خود، اظهار کرد: تصمیم به اجرای این کار در سال نخست، نشان می‌دهد که دولت با شفافیت، صداقت و اتکا به سرمایه اجتماعی،به دنبال تحولی بزرگ و اساسی به نفع مردم است.

وحیدی اضافه کرد: برای برداشتن قدم‌های بلند، نیاز به اصلاح یارانه‌هاست و این اقدام، نشان می‌دهد که دولت با دغدغه وافر به اقتصاد و معیشت مردم گام برمی‌دارد.

ضرورت تبیین ابعاد اصلاح یارانه‌ها برای عموم مردم از دیگر محورهای مورد اشاره وی در نشست امروز بود که گفت: مردم به خصوص دهک‌های پایین جامعه باید شیرینی اجرای طرح مهم اصلاح یارانه‌ها را بچشند.

وزیر کشور با تصریح این واقعیت که دشمن نمی‌خواهد اقتصاد کشور روی ریل صحیح قرار گیرد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصاد ایران نظیر منابع فراوان، نیروی انسانی و وجود اراده و همت، با اصلاح یارانه جهش‌های بزرگ اتفاق خواهد افتاد.

وحیدی تاکید کرد: اگر مردم به درستی در جریان موضوع عادلانه‌سازی یارانه‌ها قرار گیرند، با توجه به مزیت‌های این طرح برای معیشت، بی‌تردید همراهی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: مقدمات اجرای طرح آماده شده است و جزئیات اجرای طرح را ریاست محترم جمهوری کشور اعلام خواهند کرد.


تسنیم
اخبار مرتبط
رئیسی: پرستاران فرشتگان خدمت به مردم هستند/ نظام تعرفه‌گذاری پرستاران پایدار شود

رئیسی: پرستاران فرشتگان خدمت به مردم هستند/ نظام تعرفه‌گذاری پرستاران پایدار شود

ئیس جمهور با اعلام اینکه تاکنون 6 میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی نظام سلامت قرار گرفته‌اند، گفت: برنامه دولت این است که بیمه همگانی و تأمین اجتماعی ...

رئیسی: ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد

رئیسی: ایجاد اشتغال در اولویت کاری همه دستگاه‌ها باشد

رئیس جمهور در جریان جلسه امروز شورای عالی اشتعال بر تلاش بیشتر برای ایجاد اشتغال، تأمین بودجه‌های لازم در این زمینه، توجه ویژه به اشتغال جوانان ...

‌رئیس‌جمهور: ما از صمیم قلب متشکر از شما کادر درمان هستیم

‌رئیس‌جمهور: ما از صمیم قلب متشکر از شما کادر درمان هستیم

صبح امروز در همایش ملی خدمت ماندگار با گرامیداشت یاد شهدای سلامت و مدافع حرم و تقدیر از کادر درمان و سلامت کشور، اظهار کرد: مردم با همه وجود برای این ...

میرکاظمی: 100 میلیارد دلار یارانه پنهان در انرژی پرداخت می‌شود

میرکاظمی: 100 میلیارد دلار یارانه پنهان در انرژی پرداخت می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در ارتباط با شبکه خبر در مورد اصلاح نظام یارانه‌ای گفت:‌ هم اکنون بیش از 100 میلیارد دلار یارانه پنهان در بحث انرژی ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت