شناسه خبر : 95579
تاریخ انتشار :
اهمیت راهبردی پنجمین گفتگوی مستقیم رئیس‌جمهور با مردم
نورنیوز بررسی کرد؛

اهمیت راهبردی پنجمین گفتگوی مستقیم رئیس‌جمهور با مردم

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که رئیس‌جمهور امشب مطالب بسیار مهمی را در خصوص اجرای طرح تحول اقتصادی و برنامه‌های دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد با مردم در میان خواهد گذاشت که موجبات آرامش ذهنی مردم در خصوص موثر و مفید بودن اجرای این طرح را فراهم خواهد کرد.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: حجةالاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، امشب برای پنجمین بار از طریق گفتگوی زنده تلویزیونی خبر ۲۱ شبکه اول سیما با مردم سخن خواهد گفت.

رئیس‌جمهور بر اساس قولی که در ایام تبلیغات ریاست جمهوری به مردم داده بود از ابتدای شروع فعالیت دولت سیزدهم تقریبا هر ۴۵ روز یکبار از طریق گفتگوی مستقیم تلویزیونی گزارش اقدامات و فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های آتی دولت را به مردم ارائه کرده است.

پنجمین گفتگوی مستقیم تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم در شرایطی انجام می‌شود که دولت اقدامات لازم برای اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در زمینه هدفمندسازی هوشمندانه تخصیص عادلانه یارانه کالاهای اساسی را آغاز کرده است.

آزادسازی قیمت آرد صنف و صنعت، گام اول دولت برای ایجاد شرایط عادلانه در زمینه پرداخت یارانه‌ها و فراهم‌سازی زمینه مناسب برای تقویت قدرت خرید دهک‌های پایین درآمدی بوده است.

با انجام این اقدام، یارانه‌ای که با تصمیمی غیرکارشناسی تاکنون برای تامین گندم و آرد صنوف پرداخت می‌شد حذف خواهد شد و به صورت هدفمند، مستقیما به مردم با اولویت گروه‌های کمتر برخوردار پرداخت خواهد شد.

این روند با هدف مدیریت منابع ارزی کشور، جلوگیری از رانت و سوء استفاده و تقویت قدرت خرید مردم به تدریج در مورد برخی کالاهای اساسی دیگر نیز مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ادامه خواهد داشت.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که رئیس‌جمهور امشب مطالب بسیار مهمی را در خصوص اجرای طرح تحول اقتصادی و برنامه‌های دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد با مردم در میان خواهد گذاشت که به طور قطع ضمن آگاه شدن افکار عمومی از جزئیات برنامه‌های در دست اجرا، موجبات آرامش ذهنی مردم در خصوص موثر و مفید بودن اجرای این طرح را فراهم می‌نماید.

دولت سیزدهم با دو برنامه‌ی محوری در حوزه تامین سلامت جامعه و همچنین اصلاح زیرساخت‌های معیوب اقتصادی کار خود را آغاز کرد که در بخش اول یعنی تامین سلامت عامه با اجرای برنامه واکسیناسیون سراسری و تک رقمی کردن میزان فوتی‌های ناشی از کرونا کارنامه درخشانی را ارائه کرده است.

اگرچه به‌دلیل مشکلات ناشی از خشکسالی، کرونا، افزایش شدید قیمت مواد غذایی و نهاده‌های دامی در جهان و تداوم تحریم‌های ظالمانه و همچنین ضرورت ساماندهی به مشکلات اقتصادی و مالی باقی مانده از گذشته، محدودیت‌های کم‌سابقه‌ای برای ساماندهی به وضعیت اقتصادی، پیش‌ِ روی کشور قرار دارد اما عزم جدی دولت برای برداشتن گام‌های شجاعانه و محکم، امیدواری‌ها برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی را به‌ویژه در میان اقشارِ با درآمد ثابت افزایش داده است.

پنجمین گفتگوی مستقیم رئیس‌جمهور با مردم طلیعه‌ای برای افزایش اعتماد میان مردم و دولت و بسترساز توسعه مشارکت و همراهی گروه‌های مختلف اجتماعی برای اجرای موفق طرح تحول اقتصادی از سوی دولت خواهد بود.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت