شناسه خبر : 95294
تاریخ انتشار :
تقدیر گردان‌های القسام حماس از مواضع مقام معظم رهبری
سخنگوی گردان‌های القسام عنوان کرد؛

تقدیر گردان‌های القسام حماس از مواضع مقام معظم رهبری

سخنگوی گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: از مواضع آیت‌الله خامنه‌ای و تأکید صریح ایشان بر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار مقاومت و ملت فلسطین تقدیر می‌کنیم.

نورنیوز -گروه سیاست: ابوعبیده یکشنبه شب در گفت‌وگو با شبکه المیادین افزود: روز جهانی قدس سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را به زبان عربی خطاب به ملت و مقاومت فلسطن شنیدیم. گردان‌های القسام بیانات صادقانه آیت‌الله خامنه‌ای را ارج می‌نهد و از ایستادگی جمهوری اسلامی ایران با همه چالش‌هایی که با آن روبرو است در کنار ملت و مقاومت فلسطین تشکر می‌کنیم. همچنین مواضع قوی سردار حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حمایت از مقاومت فلسطین را می‌ستاییم.

یحیی سنوار رئیس جنبش حماس در غزه نیز روز شنبه از همه ملت‌هایی که در روز جهانی قدس از ملت فلسطین حمایت کرده بودند و در رأس این کشورها جمهوری اسلامی ایران، رهبر انقلاب، رئیس جمهور، سپاه پاسداران و ملت ایران تشکر کرد.

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس به صورت زنده و تلویزیونی و به زبان عربی خطاب به دنیای اسلام، ملت و مقاومت فلسطین سخنرانی کردند. ایشان با تحسین ایستادگی و شهامت کم‌نظیر ملت فلسطین، عملیات فداکارانه جوانان فلسطینی را موجب ایجاد سپر دفاعی برای فلسطین و بشارت‌دهنده آینده‌ای متفاوت دانستند و در بیان نشانه‌های رقم خوردن معادله‌ای جدید در امروز و فردای فلسطین خاطرنشان کردند: امروز «اراده شکست‌ناپذیر» در فلسطین و همه منطقه‌ی غرب آسیا جایگزین «ارتش شکست‌ناپذیر» صهیونیست شده و ارتش جنایتکار ناچار شده آرایش تهاجمی خود را به تدافعی تبدیل کند.

رهبر انقلاب خطاب به مردم فلسطین و با بیان این آیه که «اِنَّ اللَّهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنوا»، فرمودند: شما مردم فلسطین، شما جوانان فداکار در کرانه‌ی غربی و در سرزمین‌های ۴۸، شما مبارزان اردوگاه جِنین، شما مجاهدان قدس و غزّه، و شما ساکنان اردوگاه‌های فلسطینی در بیرون، بخش مهم و حسّاس و پیشران کیان مقاومتید. درود بر شما! بِایستید و بدانید که «اِنَّ اللَّهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنوا»، و «لَئِن صَبَرتُم لَهُوَ خَیرٌ لِلصّابِرین» و «وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا فَاِنَّ ذلِکَ مِن عَزمِ الاُمور» و «سَلامٌ عَلَیکُم بِما صَبَرتُم فَنِعمَ عُقبَی الدّار».

ایشان در پایان سخنانشان با درود به روح شهیدان فلسطینی و ادای احترام به خانواده‌های آنان، به اسیران و زندانیان فلسطینی که با اراده‌ی استوار مقاومت می‌کنند تحیت گفتند و افزودند: دست گروههای فلسطینی مقاوم را که بخش مهم این مسئولیت بزرگ را بر دوش گرفته‌اند می‌فشارم، و دنیای اسلام به‌ویژه جوانان را به حضور در این میدان عزت و کرامت فرا می‌خوانم.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.