شناسه خبر : 95218
تاریخ انتشار :
تصمیم تولیدکنندگان برای تغییر خودسرانه قیمت شوینده‌ها

تصمیم تولیدکنندگان برای تغییر خودسرانه قیمت شوینده‌ها

هنوز مصوبه ای بر افزایش قیمت شوینده ها اعلام نشده اما گویا تولیدکنندگان شوینده به صورت خودسرانه خواستار تغییرات قیمتی در محصولات خود هستند.

نورنیوز-گروه اقتصاد: همزمان با افزایش هزینه های تولید در سال جدید برخی از صنایع با ارسال نامه های مختلف به سازمان حمایت سعی در تغییرات قیمت محصولات خود در بازار دارند، از آن جمله می توان به صنایع شوینده اشاره کرد .

تولیدکنندگان این بخش معتقدند به دلیل گران شدن مواد اولیه داخلی و خارجی و همچنین افزایش دستمزد کارگران در چند ماه گذشته، تصمیم افزایش قیمت ها گرفته اند تا تولید به صرفه باشد.

البته هنوز مصوبه ای بر افزایش قیمت شوینده تصویب نشده و تولیدکنندگان گویا به صورت خودسرانه تصمیم به افزایش قیمت ها دارند.

علم بیگی رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده در همین ارتباط گفته است: دولت باید فکری به حال کاهش هزینه های تولید کند. به نظر می رسد حداقل پتروشیمی‌هایی که در داخل تولید مواد اولیه دارند و سود آن‌ها هم کم نیست، می‌توانند این مشکل را برطرف کنند. در واقع می‌توان از سود آن‌ها کم کرد؛ چرا بعضی از پتروشیمی‌ها باید اعلام کنند که تا 150 درصد سود داشته‌اند؟

وی افزود: همکاران ما فعلا تحمل می‌کنند تا بعد از ماه مبارک رمضان افزایش قیمت‌های مواد شوینده را اعمال کنند. تمام کشور‌های اسلامی در این ماه حتی سعی می‌کنند تخفیف هم بدهند، به همین دلیل ما هم قیمت‌ها را فعلا تا پایان این ماه مبارک حفظ کرده‌ایم.

علم‌بیگی درباره میزان افزایش قیمت گفت: تعیین درصد افزایش نرخ بستگی به عوامل متعدد دارد و هم اکنون نمی‌توان به صورت دقیق آن را مشخص کرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع شوینده با بیان اینکه برای افزایش کیفیت، باید محصولات جدید تولید شود، افزود: سازمان استاندارد، سازمان حمایت، سازمان غذا و دارو و کارشناسان در انجمن، برکیفیت محصولات شوینده نظارت دارند.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است





هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.