شناسه خبر : 94197
تاریخ انتشار :
کیم جونگ اون: کره شمالی می‌تواند به صورت "پیشگیرانه" از تسلیحات اتمی استفاده کند

کیم جونگ اون: کره شمالی می‌تواند به صورت "پیشگیرانه" از تسلیحات اتمی استفاده کند

رهبر کره شمالی همزمان با تحسین مقامات نظامی ارشدش به خاطر برگزاری مانور نظامی گسترده اخیر در پیونگ‌یانگ، بار دیگر هشدار داد، کره شمالی در صورتی که تهدید شود ممکن است به صورت پیشگیرانه از تسلیحات اتمی استفاده کند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA امروز (شنبه) گزارش داد: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خواسته قاطعانه خود را برای ادامه تقویت ارتش مسلح به تسلیحات اتمی‌اش ابراز کرده به صورتی که بتواند در صورت لزوم به طور پیشگیرانه و کامل همه تلاش‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز از جمله تهدیدات اتمی نیروهای متخاصم را مهار و خنثی کند.

در ادامه این گزارش آمده است: کیم جونگ اون با مقامات نظامی‌اش تماس گرفت تا اقدام آنها در مانور روز دوشنبه را تحسین کند؛ مانوری که در جریان آن کره شمالی بزرگ‌ترین تسلیحات در برنامه اتمی ارتشش از جمله موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را که می‌توانند به طور بالقوه خاک آمریکا را هدف بگیرند و یک سری موشک‌های کوتاه‌بردتر که با سوخت جامد کار می‌کنند و تهدیدی جدی برای کره جنوبی و ژاپن هستند، به نمایش گذاشت.

این مانور که به مناسبت نودمین سالروز تاسیس ارتش کره برگزار شد، در حالی صورت گرفت که کیم جونگ اون سیاست خطرناک اتمی خود با هدف وادار کردن آمریکا به قبول ایده کشورش به عنوان یک قدرت اتمی و رفع تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده را از سر گرفته است.   

کیم جونگ اون در جریان سخنرانی برای هزاران نیرو و تماشاگرانی که برای این رویداد بسیج شده بودند متعهد شد تا با سریع‌ترین سرعت ممکن نیروهای اتمی‌اش را تقویت کند و تهدید کرد در صورت مواجه با اقدامات تحریک‌آمیز از آنها استفاده خواهد کرد.

وی گفت، در شرایطی که کره شمالی با تهدیدات خارجی علیه "منافع اساسی" نامشخصش مواجه است، نیروها و تسلیحات اتمی‌اش "هرگز محدود به ماموریت بازدارندگی جنگ" نخواهد بود.

این اظهارات کیم جونگ اون نشان داد که وی به اقدام تحریک‌آمیز آزمایش تسلیحات اتمی ادامه می‌دهد تا فشار بر واشنگتن و سئول را افزایش دهد. کره جنوبی در ماه مه مراسم تحلیف یک دولت محافظه‌کار جدید را برگزار می‌کند که ممکن است موضع تندتری علیه پیونگ‌یانگ نسبت به مون جائه-این، رئیس جمهور لیبرال کنونی کره جنوبی اتخاذ کند.

کارشناسان می‌گویند، تهدید کیم جونگ اون در رابطه با استفاده از نیروهای اتمی‌اش برای حفاظت از "منافع اساسی" کشورش حاکی از یک دکترین هسته‌ای تشدیدکننده است که می‌تواند نگرانی‌های بیشتری را برای کره جنوبی، ژاپن و آمریکا به وجود آورد.

کره شمالی تنها در سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۳ مورد آزمایش موشکی و تسلیحاتی انجام داده است.

نشانه‌هایی نیز وجود دارد دال بر اینکه کره شمالی در حال بازسازی تونل‌ها در یک میدان آزمایش اتمی است که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی فعال بود.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.