شناسه خبر : 94114
تاریخ انتشار :
ادعای وب‌سایت آمریکایی درباره نتایج دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان

ادعای وب‌سایت آمریکایی درباره نتایج دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان

اگرچه تهران و ریاض از مثبت بودن نتایج پنجمین دور گفتگوهای خود که پنج‌شنبه هفته گذشته در بغداد انجام شد خبر داده‌اند اما هنوز هیچ‌یک از طرفین، گزارشی رسمی از جزییات 5 دور گفتگوی انجام شده و توافقات آن منتشر نکرده‌اند.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: وب‌سایت خبری آکسیوس مدعی شد؛ بازگشایی سفارت‌های ایران و عربستان در دور آخر مذاکرات بین دو کشور مطرح و مورد موافقت واقع شده است.

آکسیوس ادعا کرده؛ عربستان با بازگشایی سفارت تهران در ریاض موافقت کرده، اما فعالیت‌های این سفارت محدود به اقدامات مرتبط با سازمان همکاری اسلامی مستقر در جده خواهد بود.

این پایگاه خبر به نقل از یک منبع آگاه گفته است؛ دو طرف تصمیم گرفتند طی ۳۰ روز آینده هیئتی را به کشور مقابل بفرستند تا در مورد بازگشایی سفارتخانه‌ها گفت‌وگو کنند. ضمن اینکه عربستان موافقت کرده سالانه به ۴۰ هزار ایرانی اجازه شرکت در مراسم حج را بدهد.

در همین خصوص؛ «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق در مصاحبه با «الجزیره» گفته؛ طرف‌های سعودی و ایرانی بر سر یک یادداشت تفاهم ۱۰ ماده‌ای به توافق رسیده و قرار است دور بعدی گفت‎وگو‌ها میان هیئت‎های دو کشور در سطح دیپلماتیک برگزار شود.

لازم به ذکر است؛ اگرچه تهران و ریاض از مثبت بودن نتایج پنجمین دور گفتگوهای خود که پنج‌شنبه هفته گذشته در بغداد انجام شد خبر داده‌اند اما هنوز هیچ‌یک از طرفین، گزارشی رسمی از جزییات ۵ دور گفتگوی انجام شده و توافقات آن منتشر نکرده‌اند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.