شناسه خبر : 93351
تاریخ انتشار :
جاسوسی نرم افزار اسرائیلی از مقام‌های ارشد اروپا

جاسوسی نرم افزار اسرائیلی از مقام‌های ارشد اروپا

خبرگزاری رویترز امروز در گزارشی اختصاصی به نقل از برخی اسناد و منابع آگاه خبر داد که برخی از مقام های ارشد کمیسیون اروپا سال گذشته میلادی هدف جاسوس افزار ساخت یک شرکت اسرائیلی بودند.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: رویترز نوشت که دیدیه ویندرس دولتمرد برجسته بلژیکی و کمیسر دادگستری اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۹میلادی به همراه دستکم چهار نفر از کارکنان کمیسیون اروپا قربانی جاسوس افزار ساخت شرکت «ان اس او» (NSO) بودند.

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا زمانی از هدفگیری تلفن های هوشمند کارکنانش باخبر شد که شرکت اپل پائیز پارسال به هزاران نفر از کاربران آیفون پیام داد که هدف "مهاجمان تحت حمایت یک دولت" قرار گرفته اند.

رویترز هنوز نتوانسته مشخص سازد که چه عاملی از جاسوس افزار فورسد انتری (ForcedEntry) برای کسب اطلاعات از مقام های مذکور بهره برداری کرده، آیا این عملیات موفق بوده و در این صورت هکرها به چه اطلاعاتی دست یافته اند.

مشخص نیست که کمیسیون اروپا هنوز مشغول بررسی این ماجراست یا خیر.

اخبار این هک زمانی منتشر می شود که اتحادیه اروپا نیز مانند آمریکا مشتریان جاسوس افزار این شرکت اسرائیلی را زیر ذره بین می برد و قرار است پارلمان اروپا ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) کمیته ای را برای انجام تحقیقات در مورد استفاده از جاسوس افزار علیه کشورهای عضو تشکیل دهد.

کنت لاسوئن، یک پژوهشگر هلندی، با اشاره به آنکه کشورهای متعددی از اتحادیه اروپا جاسوسی می کنند، گفت: بروکسل لانه واقعی جاسوسی است.

چندی پیش نیز نتایج تحقیقات جامع بیش از ۱۷ سازمان خبری نشان داد که از نرم افزار پگاسوس شرکت ان اس او نیز برای جاسوسی از تلفن‌های همراه صدها فعال سیاسی، خبرنگار و مقام سیاسی در جهان استفاده شده است.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.