آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 93285
تاریخ انتشار :
خون رنگین‌تر اوکراینی‌ها!

خون رنگین‌تر اوکراینی‌ها!

«هیچ روزی از جنگ اوکراین نمی‌گذرد جز اینکه غرب را رسواتر کند؛ غربی که در قاموس آن در فلسطین همواره کسی که از سرزمینش دفاع کرده "تروریست" خوانده شده و آنکه ملتی بی گناه را از کودک و پیر قتل عام می‌کند، "قهرمان"!».

نورنیوزـگروه بین‌الملل: به نقل از روزنامه الشروق، اواخر ژانویه ۲۰۰۲ یکی از دختران جوان فلسطینی با کمربند منفجره در خیابان "یافا" در مرکز قدس اشغالی خود را در میان گروهی از نظامیان اسرائیلی منفجر کرد و موجب کشته شدن یک سرباز و زخمی شدن دستکم ۱۰۰ تن شد.

یک رسانه در فرانسه به تشریح این عملیات و بررسی وضعیت روانی دختر جوان فلسطینی پرداخت و به این نتیجه رسید که از کودکی با "خون" بزرگ شده و به دست "خونریزان" شاگردی کرده و به یک ابزار "انتحاری" تبدیل شده است و سربازان "بی گناه" اسرائیلی را کشته و از روی "کینه و تروریسم" خود را منفجر کرده است!

اکنون ۲۰ سال از حادثه قدس می‌گذرد و همین صحنه با بازیگران جدید تکرار می‌شود و همان شبکه با خبرنگار جدید این حادثه را کالبدشکافی می‌کند: این بار یک جوان اوکراینی خود را برای ناکام گذاشتن طرح‌های روس‌ها منفجر کرده است. این رسانه فرانسوی و بسیاری از رسانه‌های غربی وارد این حادثه شده‌اند تا این اقدام را "قهرمانانه و شرافتمندانه" توصیف کنند و به کالبدشکافی عملیات و بررسی روانی این جوان اوکراینی بپردازند. آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که وی از نوزادی با "شرافت" بزرگ شده است و به دست "عاشقان وطن" شاگردی کرده و به "نماد فداکاری" به خاطر دیگران تبدیل شده است.

آنچه غرب در روزهای اخیر جنگ اوکراین در زمینه‌های سیاست، نظامی و اقتصاد انجام می‌دهد دلیل قاطعی برای کسانی است که همچنان غرب را "مدینه فاضله‌ای" می‌دانند که در آن به هیچ کسی ظلم نمی‌شود!

غرب هیچ دوستی جز خودش و هیچ دشمنی جز آنچه از شرق برآید، ندارد. آن‌ها به دلیل افزایش قیمت نفت و عبور از مرز ۱۰۰ دلار به لرزه افتاده‌اند و زمانی که قیمت آن به مرز ۲۰ دلار رسیده بود، خوشحالی می‌کردند. آن‌ها از کسانی که روس‌ها را "وحشی" می‌دانند، قدردانی کرده و از کسانی که بی طرف هستند، انتقاد می‌کنند.

زمانی که اسرائیل در تابستان ۱۹۸۲ به لبنان حمله کرد، دست به کشتار و ویرانی زد و هدف خود را درباره مجبور کردن گردان‌های فلسطینی برای ترک لبنان محقق کرد.

در این باره الشاذلی بن جدید، رئیس‌جمهور وقت الجزایر سخنانی را ایراد کرد و در آن به صورت ضمنی از قدرت اسرائیل برای ضعیف نشان دادن اعراب سخن گفت. وی گفت: تاریخ ثابت کرده که اعراب بهره‌برداری از پیروزی یا شکست را بلد نیستند.

حالا حوادث اوکراین یکبار دیگر این موضوع را نشان می‌دهد. اینبار هم اعراب قادر نیستند که نکته‌ای درباره تناقض و نگاه دوگانه غرب در تعامل با خون و قربانی بگویند؛ درحالی که هزاران اسناد درباره کودکانی دارند که هر روز در غزه و دیگر کشورها می‌میرند؛ نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده و نه قلبی ناراحت شده است! این درحالی است که تمام بیمارستان‌های غرب درهای خود را به روی زخمی شدگان اوکراین باز کرده‌اند تا به وضعیت‌شان رسیدگی کنند.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.