شناسه خبر : 93258
تاریخ انتشار :
افزایش 600 هزار بشکه‌ای تولید نفت در مناطق جنوبی در دولت سیزدهم

افزایش 600 هزار بشکه‌ای تولید نفت در مناطق جنوبی در دولت سیزدهم

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم تا کنون، تولید نفت در شرکت مناطق نفتخیز جنوب 600 هزار بشکه افزایش داشته است.

نورنیوزـگروه اقتصاد: «علیرضا دانشی» با تاکید بر اینکه در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تغییر دولت شرایطی که تحویل گرفتیم مناسب نبود، افزود: زمانی که کار را تحویل گرفتیم، میزان تولید نفت در شرایط حداقل بود و تنها به میزان تامین نفت مورد نیاز پالایشگاه‌های کشور نفت تولید می‌کردیم.

وی با بیان اینکه بر اساس خواست دولت سیزدهم برای رسیدن به شرایط مطلوب، برنامه تکلیفی تولید نفت را اصلاح کردیم، ادامه داد: با اجرای این برنامه، تولید نفت در این شرکت از ابتدای استقرار دولت سیزدهم تا کنون ۶۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: هر زمان که دولت سیزدهم اعلام کند، می‌توانیم با سرعت به میزان تولید نفت پیش از تحریم بازگردیم.

وی ادامه داد: در ۱۵ سال گذشته سیر نزولی در فعالیت‌های درون چاهی داشتیم، اما اکنون وضعیت مطلوب است و اگرچه مشکلات به طور کامل رفع نشده است، اما شرایط رو به بهبود قرار دارد.

به گفته دانشی، فعالیت‌هایی نیز برای ترمیم و نوسازی خطوط لوله‌های جریانی و فعالیت‌هایی که با تامین کالا مرتبط بوده، انجام گرفته است.

وی تاکید کرد: در خصوص تعمیر ماشین‌های دوار که در دولت قبل و به دستور وزیر وقت متوقف شده بود، موفق شدیم شیوه‌نامه را تغییر دهیم و برای تعمیرات گسترده اقدام کنیم. در این خصوص تعدادی از ماشین‌های دوار تعمیر شدند و تعداد قابل ملاحظه‌ای در ماه‌های آینده تعمیر نهایی می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: در خصوص تعمیرات خطوط لوله نیز فعالیت گسترده‌ای انجام گرفت که شامل خطوط جریانی و صادراتی می‌شود و شرایط صادراتی را بهبود بخشیده است.

وی اضافه کرد: برای پایداری وضعیت تولید، نیاز به کارهای گسترده‌ای بوده که با نظر وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران پروژه‌های خوبی تعریف شده است، که پایداری قطعی تولید را به دنبال خواهد داشت.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.