شناسه خبر : 93179
تاریخ انتشار :
تولید نفت عراق کاهش یافت

تولید نفت عراق کاهش یافت

اطلاعات شرکت بازرگانی نفت عراق نشان می‌دهد تولید نفت این کشور در ماه گذشته میلادی 112 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه قبل‌از آن کاهش یافته و تنها 4.15 میلیون بشکه در روز بوده است.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: عراق به‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ اوپک تنها 4.15 میلیون بشکه در روز نفت خام در ماه مارس تولید کرده‌ که بسیار پائین‌تر از سهمیه این کشور طبق قرارداد اوپک پلاس است.

اطلاعات شرکت بازرگانی نفت عراق، سومو، نشان می‌دهد تولید نفت خام این کشور 112 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه قبل‌از آن کاهش داشته‌است.

عراق طبق قرارداد اوپک پلاس می‌توانست 4.37 میلیون بشکه در روز در ماه مارس تولید داشته باشد که طبق گزارش سومو، 220 هزار بشکه در روز کمتر از این هدف تولید کرده‌است. این اطلاعات نشان می‌دهند تعداد روزافزونی از اعضای ائتلاف اوپک پلاس برای افزایش تولید خود تا سطح سهمیه‌های موجود مشکل دارند. ائتلاف اوپک پلاس باید روزانه 400 هزار بشکه در روز بر تولید خود بیفزاید.

این ائتلاف هفته گذشته طی اجلاسی توافق کرد هیچ تغییری در طرح افزایش تولید خود ایجاد نکند و تولید این گروه 432 هزار بشکه در روز از ابتدای ماه مه افزایش یابد.
این 32 هزار بشکه اضافی مربوط به افزایش مبنای تولید 5 عضو این ائتلاف می‌شود.

سهمیه تولید عربستان تا 10.549 میلیون بشکه در روز افزایش‌یافته و روسیه هم می‌تواند همین مقدار تولید داشته باشد. سهمیه تولید امارات برابر با 3.04 میلیون بشکه در روز، کویت 2.694 میلیون بشکه در روز و عراق 4.461 میلیون بشکه در روز است.

جدیدترین اطلاعات نشان می‌دهند اکثر اعضای اوپک نمی‌توانند به هدف تعیین‌شده برای افزایش تولید برسند و بنابراین کمبود عرضه در بازار بسیار وسیع‌تر از پیش‌بینی‌های انجام‌شده خواهد بود.

اوپک در ماه مارس بازهم نتوانست به هدف تعیین‌شده برای افزایش تولید خود طبق قرارداد اوپک پلاس برسد. متوسط تولید نفت این گروه در ماه گذشته میلادی برابر با 28.54 میلیون بشکه در روز بود، یعنی تنها 90 هزار بشکه در روز بالاتر از ماه فوریه. درحالی‌که طبق قرارداد اوپک پلاس می‌توانست 253 هزار بشکه در روز به تولید خود بیفزاید.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.