شناسه خبر : 93127
تاریخ انتشار :
فروش داروهای فاسد با عنوان داروی کمیاب

فروش داروهای فاسد با عنوان داروی کمیاب

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از بازداشت عامل فروش داروهای غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و گفت: از متهم بیش از 250هزار قلم انواع داروی فاسد و تاریخ مصرف گذشته کشف شد.

نورنیوز-گروه جامعه: سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران با اعلام خبر بازداشت یک فروشنده داروهای غیرمجاز در فضای مجازی، در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای مبارزه با فروشندگان غیرمجاز دارو در فضای مجازی طی رصد و پایش صورت‌گرفته توسط کارشناسان پلیس فتای تهران، یک صفحه اینستاگرامی با بیش از 60 هزار دنبال‌کننده که اقدام به فروش انواع داروی نایاب و کمیاب می‌کرد، مشاهده شد.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتای تهران اقدامات ویژه خود را آغاز کردند و با بهره‌گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی متهم و پس از تشریفات قضائی، وی در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر شد و بیش از 250 هزار قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از این متهم کشف شد.

به‌گفته وی، متهم پس از انتقال به پلیس فتا به فروش داروهای فاسد و تاریخ‌گذشته تحت عنوان داروی کمیاب و نایاب اعتراف کرد.

گودرزی ادامه داد: پلیس فتا با رصد‌های مستمر و شبانه‌روزی خود در فضای مجازی با افرادی که در این فضا اقدام به فروش این‌گونه اقلام کنند، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای‌ مجازی ممنوع است، یادآور شد: با توجه به اینکه امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ‌گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی از داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود.

این مقام انتظامی از هموطنان خواست برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری یا اعلام هرگونه موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به‌آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.