شناسه خبر : 93120
تاریخ انتشار :
«سند جامع راهبردی توسعه هسته‌ای» به زودی رونمایی می‌شود

«سند جامع راهبردی توسعه هسته‌ای» به زودی رونمایی می‌شود

سخنگوی دولت گفت: سند جامع راهبردی توسعه صنعت هسته‌ای کشور همزمان با روز ملی فناوری هسته‌ای و با حضور رئیس جمهور رونمایی می‌شود.

نورنیوز-گروه سیاست: «علی بهادری جهرمی» روز سه‌شنبه در نخستین نشست خبری خود در سال جدید، با تبریک فرا رسیدن سال نو و ماه مبارک رمضان گفت: مقام معظم رهبری در آغاز سال نو مانند همیشه با تعیین شعار سال امید و روحیه دیگری به دولت‌مردان و مردم ایجاد کردند. نگاه‌ رهبر معظم انقلاب به دولت امیدآفرین بود و بیانات ایشان مثل همیشه راهگشای حل مسائل کشور خواهد بود.

وی افزود: دولت بلافاصله بعد از سخنان مقام معظم رهبری اقداماتی را در دستور کار قرار داد که تهیه و تصویب آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی و تهیه بسته جامع توسعه و اشتغال به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صمت و کار، دو اقدام محوری در حمایت از تولید دانش‌بنیان بود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با اشاره به پُرتحرکی دولت در آغاز سال نو، اظهار داشت: غیر از جلسه دولت در شب سال تحویل که لغو شد، بقیه جلسات دولت منظم برگزار شده و شاهد سفرهای بازدیدی و اقدامات وزیران در ایام نوروز بودیم.

وی ادامه داد: در این مدت سفری هم به استان خراسان رضوی انجام شد؛ یکی از افتتاحیه‌ها، بهره‌برداری از کارخانه مجتمع شهید سلیمانی با استفاده از ۱۰۰ درصد تجهیزات داخلی و توسط بخش خصوصی و با استفاده از ظرفیت‌های شرکت دانش‌بنیان در منطقه محروم سرخس بود که در گوگرد ارزش افزوده ایجاد می‌کند و این پروره توسعه می‌یابد.

* ثبت بیش از ۶۰ میلیون نفر شب اقامت در سفرهای نوروزی

سخنگوی دولت با بیان اینکه با کاهش مبتلایان کرونا و تزریق واکسن، سفرهای داخلی خوبی انجام شد، در خصوص میزان سفرهای نوروزی اظهار داشت: بیش از ۵۰ میلیون نفر شب، اقامت در اقامتگاه‌ها ثبت شد که افزایش ۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشت و بیشتر آنها نیز در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و گیلان انجام شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: ۵۲ میلیون تردد خودرو با افزایش ۴۱ درصدی و در حوزه ریلی یک میلیون و ۲۸۳ هزار نفر یعنی رشد ۴۷ درصدی در ایام نوروز داشتیم و به‌رغم رشد سفرها، شاهد کاهش ۲۶ درصدی فوتی‌های حوادث جاده‌ای بودیم. در ۵ روز آغاز سال معادل کل بازدیدهای گردشگری ۱۴۰۰ بازدید انجام شد.

سند جامع راهبردی توسعه هسته‌ای با حضور رییس‌جمهور رونمایی می‌شود

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت با اشاره به نزدیک بودن بیستم فروردین که به عنوان روز ملی انرژی هسته‌ای نامگذاری شده، گفت: در مراسم امسال با میزبانی سازمان انرژی اتمی و با حضور رییس‌جمهور از سند جامع راهبردی توسعه هسته‌ای کشور رونمایی می‌شود.

بهادری جهرمی همچنین درباره وعده دولت برای ساخت ۴ میلیون مسکن در ۴ سال گفت: ۸۰۰ هزار واحد اعلام شده در حال ساخت است و برای یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی زمین تعیین و ۱ میلیون ۴۰۰ هزار واحد مسکونی نیز جانمایی شده‌اند. 

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار واحد از پروژه‌های مسکن مهر با پیشرفت ۱۵ درصد از سال ۹۴ تاکنون رها شده باقی مانده‌اند، ادامه داد: طرح نهضت ملی مسکن که با جدیت بیشتر آغاز شد، با استقبال گسترده‌ای همراه بود و حتی برخی به خاطر نهضت ملی مسکن از طرح‌های دیگر مسکن انصراف داده‌اند.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
امیکرون در کمین افراد واکسینه نشده است

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.