شناسه خبر : 90249
تاریخ انتشار :
سفیر روسیه: تامین منافع ما به ضرر دیگران نیست

سفیر روسیه: تامین منافع ما به ضرر دیگران نیست

جاگاریان: با همتایان ایرانی در تماس هستیم اما نمی‌توانم جزئیات را بگویم و تنها مقامات عالیرتبه در تهران و مذاکره‌کنندگان در وین در جریان هستند. منافع ما برای خودمان مهم است اما این منافع ما به ضرر دیگران نیست.

نورنیوزـگروه سیاست: لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در یک نشست خبری در پاسخ به این سوال که موضع شما در خصوص این اتهام اروپایی‌ها که می‌گویند روسیه پس از حمله به اوکراین به دنبال نابودی برجام است، چیست؟ گفت: اول باید بگویم این عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین است و حمله نظامی نیست. ما صداهای گوناگونی شنیدیم که روسیه نمی‌خواهد در برجام باشد اما همه شما می‌دانید در توافق سال ۲۰۱۵ روسیه نقش قابل توجهی داشت و امروز هم نماینده ما آقای اولیانوف منبع اخبار وین بوده است. حالا ما منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریم و باید مبادلات ما با ایران تضمین شود. ما می‌خواهیم برجام به نتیجه برسد اما منافع خودمان هم برایمان مهم است و این منافع برای ایران هم وجود دارد. شما به یاد دارید وقتی آمریکا از برجام خارج شد ما آن را محکوم کردیم.

جاگاریان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شما می‌گویید درخواست روسیه برای ارائه ضمانت کتبی از آمریکا به نفع ایران است، آیا با این فرض نباید تهران را در جریان این درخواست قرار می‌دادید، گفت: راجع به این موضوع با همتایان ایرانی در تماس هستیم اما نمی‌توانم جزئیات را بگویم و تنها مقامات عالیرتبه در تهران و مذاکره‌کنندگان در وین در جریان هستند. منافع ما برای خودمان مهم است اما این منافع ما به ضرر دیگران نیست. آیا فکر نمی‌کنید غربی‌ها می‌خواهند بین ما شکاف ایجاد شود؟ شما بدانید مقامات ما آقایان لاوروف و امیرعبداللهیان در ارتباط مستمر هستند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.