آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 89858
تاریخ انتشار :
اوکراین امروز؛ محل عبرت غربگرایان است

اوکراین امروز؛ محل عبرت غربگرایان است

صدرالحسینی گفت: قطعا بحران اوکراین که نقطه تاریخی است، می‌تواند برای سالیان دور به عنوان یک ماجرای عبرت آموز برای ملت‌های مستقل تعبیر شود.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین الملل درباره چرایی شکل گیری بحران اوکراین بیان کرد: ماجرایی که در اوکراین به وجود آمد یک روند بین المللی است که غرب به دنبال افزایش نفوذ خود در حوزه هایی است که تصور می‌کند امکان ورود ندارد.

صدرالحسینی در توضیح بیشتر عنوان کرد: در واقع این امریکاست که به دنبال افزایش هژمونی سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی خود در همه مناطق دنیاست. از حدود ۲۰ سال گذشته تا کنون در ارتباط به ورود به کشورهای اقماری جماهیر شوروی سابق که بعد از سال ۱۹۹۱ مستقل شده است و در حال حاضر به عنوان کشور مستقل شناخته می‌شوند همه تلاش امریکایی ها بر این معطوف بود که بتوانند حکومت‌های کشورها را به عنوان یک حکومت لیبرال معرفی کنند و تلاش کردند تا با انجام کودتاهای مخملی محاصره روسیه را افزایش داده و ناتو را به مناطق مختلف شرق عالم بکشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: مسبب اصلی شرایط تاسف آور امروز اوکراین که مردمی در بخش هایی از این کشور در حال دیدن آسیب هستند، امریکایی ها و حکومت وابسته اوکراین به آنهاست؛ شخصی که هیچ تجربه سیاسی و مدیریتی نداشته و با تبلیغات غربگرایان در اوکراین رئیس جمهور می شود و دائما تمام توانمندی‌های موجود در اوکراین را در اختیار غربی‌ها می گذارد.

این کارشناس مسائل بین الملل در ادامه یادآور شد: نباید فراموش کنیم که اوکراین یکی از مناطق بسیار قدرتمند در حوزه دفاعی بود اما در سال ۲۰۱۴ بر اساس قولی که غربی‌ها به آنها داده بودند، قرار بر این شد که اوکراین همه سلاح‌های خود را تحویل دهد و دفاع از کشور خودش را به ناتو بسپارد اما بدعهدی غربی‌ها یکبار دیگر ملتی را به آستانه آوارگی کشاند. در حقیقت غربی‌ها تلاش کردند که با افزایش تحریم‌های روسیه موضوع را به اتمام برسانند و حتی کوچکترین حمایت نظامی از اوکراین که قبلا می توانست از خود دفاع کند، به عمل نیاوردند.

صدرالحسینی تصریح کرد: در واقع اوکراین نقطه عبرتی شد برای کسانی که علاقه مند هستند، کشورهای مستقل توانمندی دفاع از خود را نداشته باشند و کلید امنیت کشور خود را به نهادهای بین المللی و یا سازمان های نظامی بزرگ غربی مانند ناتو بسپارند و قطعا این نقطه تاریخی می‌تواند برای سالیان دور به عنوان یک ماجرای عبرت آموز برای ملت‌های مستقل تعبیر شود.

این کارشناس مسائل بین الملل درباره نتیجه جنگ اوکراین و روسیه نیز بیان کرد: به نظر می‌رسد مناطق استقلال طلب می‌توانند استقلال خود را کسب کنند البته مدتی را در مشکلات اقتصادی و اجتماعی خواهند گذراند اما آنچه برخی‌ها پیش بینی می‌کنند مبنی بر اینکه این ماجرا به یک جنگ طولانی یا جنگ سوم جهانی ختم خواهد شد، اعتقادی به این موضوع ندارم.


نورنیوز
اخبار مرتبط
اوکراین سرابی که به باتلاق مرگ مبدل شد!
نورنیوز بررسی کرد؛

اوکراین سرابی که به باتلاق مرگ مبدل شد!

امروز مردم اوکراین گرفتار خودباختگی‌ها و خودفریبی‌های غرب‌گرایانی هستند که صحنه نمایش و بازی را با صحنه حقیقی جهان اشتباه گرفته و با همان توهمات به ...

«جنگ اوکراین»، شبیه‌سازی «بازی جنگ» آمریکا با قاره کهن

«جنگ اوکراین»، شبیه‌سازی «بازی جنگ» آمریکا با قاره کهن

هر چند کی‌یف، آمریکا و ناتو را به عنوان حامیان خود در جنگ با روسیه می‌داند اما در نظر غرب این کشور تنها یک صحنه‌ از «بازی جنگ» نبردی خواهد بود که به ...

مخالفت مجارستان با پرداخت وام اتحادیه اروپا به اوکراین

مخالفت مجارستان با پرداخت وام اتحادیه اروپا به اوکراین

اتحادیه اروپا با پرداخت وامی معادل 18 میلیارد یورو به اوکراین موافقت کرده ولی با مخالفت مجارستان روبرو شده است.

آلمان تاسیسات شرکت روسی روسنفت را مصادره کرد

آلمان تاسیسات شرکت روسی روسنفت را مصادره کرد

دولت برلین روز جمعه اعلام کرد که تاسیسات پالایشی متعلق به نمایندگی های شرکت بزرگ روسنفت روسیه را برای تضمین دستیابی آلمان به انرژی، مصادره می کند.

مدودف: شانس اوکراین برای پیوستن به ناتو صفر است

مدودف: شانس اوکراین برای پیوستن به ناتو صفر است

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت به لطف «عملیات ویژه نظامی روسیه»، شانس اوکراین برای پیوستن به ناتو "صفر" است.

وضعیت «پات» هدف آمریکا در بحران اوکراین

وضعیت «پات» هدف آمریکا در بحران اوکراین

درگیر نمودن روسیه و اوکراین در جنگی فرسایشی که حداقل نتیجه آن عدم موفقیت مسکو و همچنین نباختن کی‌یف است، راهبرد اصلی آمریکا در جنگ اوکراین است.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی