شناسه خبر : 84822
تاریخ انتشار :
شخصیت سیاسی عراقی: راهزنی دریایی آمریکا علیه ایران محکوم است

شخصیت سیاسی عراقی: راهزنی دریایی آمریکا علیه ایران محکوم است

شخصیت سیاسی و جانشین دبیرکل جنبش «الدعوه اسلامی» عراق در بیانیه ای ، راهزنی دریایی آمریکا علیه نفت ایران را در خلیج فارس محکوم کرد.

نورنیوزـگروه سیاست: «جواد فاهم العبودی» امروز (شنبه) در این بیانیه راهزنی دریایی تروریست های آمریکا در سرقت نفت ایران را محکوم می کند و در عین حال دلاوری نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با آمریکایی ها در خلیج فارس را می ستاید.

جانشین  دبیرکل جنبش الدعوه الاسلامیه (شاخه شهید عزالدین سلیم) گفته است که این اقدام شجاعانه که بیش از ۳۶۰ دقیقه به طول انجامید، اوج آمادگی و هوشیاری دلاورمردان سپاه پاسداران در مقابله با هرگونه تجاوزگری و ماجراجویی های ارتش آمریکا را نشان داد.

العبودی افزود که این عملیات ویژه، شجاعت نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در برابر سلطه  پوشالی و ترس و وحشت نیروهای آمریکایی در صحنه رویارویی و به خاک مالیده شدن قدرت کاذب شیطان بزرگ و ناتوانی آنها از هرگونه اقدام و واکنشی را آشکار کرد.

وی با محکوم کردن تحریم های ظالمانه اقتصادی آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ملت ایران ادامه داد: این کشورها در طول تاریخ حیات سیاه سیاسی خود همواره کشورهای اسلامی و مظلوم را مورد چپاول و ستم قرار داده اند.

وی تاکید کرد که جنبش الدعوه الاسلامی عراق همواره در کنار ملت، دولت و انقلاب اسلامی ایران به عنوان دژ مستحکم جبهه مقاومت اسلامی باقی خواهد ماند و علیه حضور بیگانگان و آمریکایی ها و همدستان جهانی آنها تا اخراج کامل دشمنان از منطقه و کشورهای اسلامی به مبارزه خواهد پرداخت.

العبودی افزود که جنبش الدعوه اسلامی  با هرگونه ماجراجویی و عادی شدن روابط با رژیم صهیونیستی تا آزادی تمامی سرزمین های اشغالی به طور قاطع مخالفت کرده و به جهاد ادامه می دهد.

حزب الدعوه اسلامی عراق بعد از سقوط رژیم صدام در بهار ۲۰۰۳ به چند شاخه سیاسی تقسیم شد که یکی از شاخه های آن جنبش الدعوه اسلامی (شاخه شهید عز الدین سلیم) است.

شهید عزالدین سلیم از اعضای برجسته و موسسین حزب الدعوه اسلامی عراق به شمار می رود که در ۱۷ ماه می ۲۰۰۴ در حالی که سمت رییس شورای حکومتی عراق را داشت براثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در مسیر حرکت کاروانش در بغداد به شهادت رسید.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.