شناسه خبر : 84771
تاریخ انتشار :
هیچ ضرب‌الاجلی را در مذاکرات نمی‌پذیریم

هیچ ضرب‌الاجلی را در مذاکرات نمی‌پذیریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سیاست‌های فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است، گفت: هیچ ضرب‌الاجلی را در مذاکرات نمی‌پذیریم.

نورنیوزـگروه سیاست: «ابوالفضل عموئی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تعیین ضرب‌الاجل طرف‌های غربی در مذاکرات برجامی برای ایران برای رسیدن به توافق، گفت: این موضوعات ساختگی از سوی طرف‌های غربی نمی‌تواند بر روی تیم مذاکره‌کننده ایرانی تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه طرف‌های غربی به ویژه آمریکایی‌ها در روند اجرای برجام اخلال ایجاد کرده‌اند و هنوز هم در همان مسیر قبلی حرکت می‌کنند، ادامه داد: علی‌رغم اینکه طرف‌های غربی اعتراف کرده‌اند سیاست فشار حداکثری بر ایران شکست خورده است ولی همچنان تحریم‌ها را علیه ایران حفظ کرده‌اند.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: مردم ایران پس از خروج آمریکا از برجام و بعداز اعمال تحریم‌های ناعادلانه فشار اقتصادی را تحمل کرده‌اند و هیچ فردی هم نبود برای این سه سال اخیر ضرب‌الاجلی تعیین کند، از نظر ما هیچ ضرب‌الاجلی وجود ندارد و اگر وجود هم داشته باشد منافع ملی کشورمان است که خط قرمز ما است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: اگر منافع ملی ایران در مذاکرات تأمین شود از قبل هم اعلام کرده است به برجام باز می‌گردد و تعهدات خود را پس از راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها اجرایی می‌کند.

عموئی با بیان اینکه طرف‌های غربی به جای اینکه در مذاکرات به دنبال تعیین ضرب‌الاجل برای ایران باشند به دنبال نقش سازنده باشند، عنوان کرد: طرف‌های غربی به ویژه اروپایی‌ها باید 11 تعهدی که در برجام در قبال ایران پذیرفته بودند را اجرایی کنند و رویکرد خود را تغییر دهند تا مذاکرات در ریل مثبت قرار گیرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.