شناسه خبر : 84770
تاریخ انتشار :
امکان سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با ‌دانش‌بنیان‌ها فراهم شد

امکان سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با ‌دانش‌بنیان‌ها فراهم شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان، امکان سرمایه‌گذاری مشترک این شرکت‌ها با بانک‌ها فراهم شد.

نورنیوزـگروه اقتصاد: «مصطفی طاهری» ضمن اشاره به تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان طی هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در واقع این طرح شامل یک قانون پایه در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مربوط به 20 ماده از طرح جهش تولید دانش‌بنیان انجام شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین کالاهای ارزبَر، شناسایی مواد آسیب‌زا، استفاده از منابع دستگاه‌ها، در نظر گرفتن اسناد مالکیت برای فعالان پارک‌های فناوری، از جمله موارد مد نظر در این طرح بود تصریح کرد: مقرر شده از پارک‌های علمی و فناوری حمایت‌های لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه بسیار خوبی برای صندوق نوآوری و شکوفایی دیده شده است، یادآور شد: بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان به دارایی صندوق افزوده شد.

طاهری با بیان اینکه مزایای مناطق ویژه و آزاد برای پارک‌های دانش بنیان در نظر گرفته شد، اضافه کرد: همچنین مقرر شد برای مشکلات قضایی دادگاه ویژه‌ای در دادگستری در نظر گرفته شود.

وی یکی دیگر از فرصت‌های ایجاد شده برای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان را سرمایه‌گذاری مشترک با بانک‌ها عنوان کرد و گفت: به بانک‌ها اجازه داده می‌شود با این شرکت‌ها مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترکی داشته باشند.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.