شناسه خبر : 84692
تاریخ انتشار :
خبر ادغام معاونت حقوقی و پارلمانی رئیس‌جمهور تکذیب شد

خبر ادغام معاونت حقوقی و پارلمانی رئیس‌جمهور تکذیب شد

مشاور رسانه‌ای سیدمحمد حسینی خبر ادغام معاونت‌های حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور را تکذیب کرد.

نورنیوزـگروه سیاست: والی‌زاده مشاور رسانه‌ای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در واکنش به خبر ادغام معاونت پارلمانی و معاونت حقوقی رئیس‌جمهور با تکذیب موضوع ادغام این دو معاونت و یا خبر جایگزینی فرد دیگری در معاونت پارلمانی گفت: جهت اطلاع باید بگویم که هم‌اکنون طرحی آماده ارائه به نهاد ریاست جمهوری شده است که با تصویب آن تشکیلات و ماموریت‌های معاونت پارلمانی توسعه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت‌های گسترده معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور شامل نظارت، هماهنگی، پیگیری و دفاع از لوایح دولت، هماهنگی معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و پیگیری و گردش کار تصویب لوایح قانونی این ضرورت احساس شده است که این معاونت توسعه پیدا کند.

مشاور رسانه‌ای معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: به دلیل گستردگی فعالیت‌ها و وظایف، این معاونت در گذشته به درستی از معاونت حقوقی تفکیک شده است تا تمرکز بیشتری در این‌باره صورت پذیرد.

والی‌زاده همچنین افزود: تعاملات دولت و مجلس در موضوعات کلان سطح مطلوبی دارد و ارتباطات و دسترسی نمایندگان به رئیس‌جمهور و اعضای کابینه بیش از هر زمانی است. بحث‌های کارشناسی این دو قوه در برخی موضوعات نشان از جدیت دو مجموعه برای حل مشکلات کشور است و نباید برخی افراد از ابزارهای نظارتی رایج نمایندگان مانند سوال و تذکر و تعاملات متقابل را تعبیر به تقابل کنند.

وی در پاسخ برخی بازتاب‌های رسانه‌ای که اخیرا در خصوص ادغام معاونت‌ها مطرح شده، اظهار داشت: این‌گونه شایعات برخاسته از رسانه‌های غیرحرفه‌ای و کم‌شناخته است که با فقر سوژه مواجهه هستند و بعضی مواقع دست به خلق سوژه می‌زنند، ولی به لحاظ اصول و اسلوب خبرنگاری و قواعد رسانه‌ای و مباحث مربوط به اعتبار منبع و اعتماد مخاطب، معلوم است که این روش‌های غیر حرفه‌ای محل اعتنا و اعتبار نیست.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.