شناسه خبر : 84597
تاریخ انتشار :
پیش بینی رشد 4 درصدی اقتصاد دنیا در 2022

پیش بینی رشد 4 درصدی اقتصاد دنیا در 2022

مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس اعلام کرد اقتصاد دنیا در 2022 باوجود ادامه مشکلات زنجیره‌های عرضه و شیوع کرونای اومیکرون، حدود 4 درصد رشد خواهد کرد.

نورنیوزـگروه اقتصاد: بر اساس گزارشی از گاردین سال جدید میلادی همراه خواهد بود با تلاش‌های فراوان جهت مبارزه با تورم و تغییرات جوی. رشد اقتصاد دنیا در این سال بالا و بازارهای سهام ضعیف خواهند بود.

مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس اعلام کرد دنیا سال جدید میلادی را با رکود اقتصادی به‌خاطر بحران زنجیره‌های عرضه و همچنین همه‌گیری سریع کرونای اومیکرون آغاز می‌کند. اما همچنان انتظار می‌رود اقتصاد دنیا حدود 4 درصد در 2022 رشد داشته باشد. رشد اقتصاد جهان در 2021 حدود 5٫1 درصد تخمین زده شده‌است.

داگلاس مک ویلیامز، مؤسس و نایب رییس این مرکز تحقیقاتی گفت رشد اقتصاد انگلیس در 2021 برابر با 6.7 درصد پیش‌بینی‌شده بود اما به‌خاطر عملکرد ضعیف اقتصاد در ماه دسامبر این رقم تا 6.6 درصد پایین آمده‌است.

تخمین زده می‌شود انگلیس سال جدید میلادی را با روند آهسته رشد اقتصاد آغاز کند. اما با حل شدن مسائل مربوط به عرضه و افزایش پس‌انداز مردم به‌خاطر در خانه‌ ماندن طی بحران کرونا، تولید ناخالص داخلی در 2022 حداقل 4 درصد رشد کند.

بزرگ‌ترین مسئله‌ای که سیاست‌گذاران سراسر دنیا مخصوصاً آمریکا و انگلیس با آن مواجه هستند تورم است. بانک مرکزی انگلیس به‌طور غیرمنتظره‌ای نرخ بهره را در دسامبر بالا برده‌، آن‌هم در شرایطی که تورم به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته یعنی 5.1 درصد رسیده‌است. انتظار می‌رود با ادامه افزایش نرخ بهره و بالا رفتن قیمت انرژی، تورم در فصل بهار به 6 درصد برسد.

این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد احتمالاً تورم در سال جدید میلادی در انگلیس به بیش‌از 6 درصد و در آمریکا به بالاتر از 7 درصد می‌رسد. تورم در ماه نوامبر در آمریکا به بالاترین رقم طی 39 ‌ساله گذشته یعنی 6.8 درصد رسید.

انتظار می‌رود بازارهای سهام در سراسر دنیا در 2022 بین 10 تا 25 درصد سقوط کنند و این شرایط در 2023 هم ادامه داشته باشد.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.