شناسه خبر : 84180
تاریخ انتشار :
اخذ مجوز افزایش پرواز ایرلاین‌های ایرانی به اروپا

اخذ مجوز افزایش پرواز ایرلاین‌های ایرانی به اروپا

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اخذ مجوز افزایش پرواز ایرلاین‌های ایرانی به مقاصد اروپایی گفت:‌ ایران‌ایر 21 هواپیمای فعال دارد.

نورنیوزـ گروه اقتصاد: محمد محمدی‌بخش اظهار کرد: در بخش بلیت هواپیما و مباحث مربوط به قیمت‌ها مولفه‌های متعددی پایه‌گذاری شده است؛ اولین موضوع برای ان بحث در نظر گرفته شده چارچوب قیمتگذاری بود. این چارچوب بر اساس مصوبه قانونی با انجمن شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها در یک شرایط کاملا استاندارد و دقیق ارزیابی و در نهایت قیمت‌گذاری‌ها انجام شد.

وی تصریح کرد:‌ قیمت بلیت هواپیما به‌صورت افسارگسیخته نبوده و کاملا کنترل شده است. همین الان شاهد کاهش متعدد قیمت بلیت در مسیرهای مختلف هستیم.

وی ادامه داد:‌ از سوی دیگر شرایط قیمت بلیت هواپیما متفاوت است؛ طبیعتا کسی که لحظه آخری بلیت را خریداری کرده با فردی که با زمانبندی مشخص بلیت را تهیه می‌کند در فاصله رقابتی تاثیرگذار است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: با این وجود سقف قیمت بلیت هواپیما تعیین و برای اجرا به ایرلاین‌ها ابلاغ شده است.

محمدی‌بخش با بیان این‌که نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر عملکرد شرکت‌های هواپیمایی یک نظارت عملیاتی و آنلاین است، گفت: به هموطنان هم اعلام می‌کنیم هرگونه موضوع ومسئله‌ای را که خارج از چارچوب اعلام شده است را به سازمان هواپیمایی اطلاع‌رسانی کنند. ما به‌عنوان عالی‌ترین نهاد حاکمیتی در صنعت حمل‌ونقل هوایی مسافری به آن ورود خواهیم کرد.

توبیخ ایرلاین‌های گرانفروش

وی یادآور شد: در این راستا تعدادی از ایرلاین‌ها را توبیخ کرده‌ایم، ضمن این‌که شماری از آژانس‌های مسافرتی به دلیل تخلف تعطیل شده‌‌اند. تلاش کرده‌ایم یک بازار رقابتی سالم در این بخش ایجاد کنیم، ضمن این‌که بقا ایرلاین‌ها در حوزه ایمنی برای سازمان هواپیمایی کشوری بسیار بسیار مهم است.

به گفته وی، بخش اقتصاد اثرگذارترین مولفه در حوزه ایمنی است که باید به آن توجه شود تا کاهش ایمنی را در پروازها نداشته باشیم.

وی درباره کترینگ نیز گفت:‌اعلام کرده‌ایم در پروازهای زیر یک ساعت به دلیل شرایط خاص پذیرایی در حد ماسک و آب است، در پروازهای بالای یک ساعت هم که پذیرایی استاندارد انجام می شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که قرار بود بر اساس قانون پس از آزادسازی قیمت بلیت هواپیما (آذرماه سال 94) دولت از شرکت‌های هواپیمایی حمایت‌های یارانه‌ای نداشته باشد،‌چرا پس از بیش از 6 سال ولت همچنان از ایرلاین‌ها حمایت می‌کند، اضافه کرد: برای این کار یک بازه زمانی در نظر گرفته شده است. ایرلاین‌ها به حداقل‌های لازم در این حوزه نرسیده‌اند که بخواهیم آنرا رها کنیم تا روی پای خودشان بایستاند. حتما باید از آنها پشتیبانی‌های لازم صورت بگیرد.

محمد‌بخش با بیان این‌که سال 94 آزادسازی قیمت بلیت صورت نگرفت،‌ادامه داد: ضمن این‌که چند دوره بنا به شرایط خاص سازمان و ایرلاین‌ها قیمت‌ها را کنترل کرده و آنرا نگه‌ داشتند.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.