شناسه خبر : 82987
تاریخ انتشار :
کارشناسان صهیونیست: تهدیدات اسرائیل ضد تهران همانند تپانچه خالی است

کارشناسان صهیونیست: تهدیدات اسرائیل ضد تهران همانند تپانچه خالی است

کارشناسان صهیونیست با اعتراف به توخالی بودن هرگونه تهدید رژیم صهیونیستی علیه تهران تاکید کردند که ایران اگر بخواهد قدرت تبدیل شدن به یک کشور هسته‌ای را دارد.

نورنیوزـگروه سیاست: همزمان با آغاز مذاکرات وین و وجود شاخص‌هایب مبنی بر دست برتر ایران در این مذاکرات، مقامات رژیم صهیونیستی بعد از تلاش نافرجام خود جهت توقف مذاکرات مذکور و ضربه  زدن به پروژه هسته‌ای ایران شروع به طرح ادعاهای واهی در خصوص اتخاذ گزینه نظامی علیه تهران کردند. 

اما خود صهیونیستها و کارشناسان این رژیم نیز بارها اعتراف کرده‌اند که طرح چنین ادعاهایی از جانب مقامات تل‌آویو به ضعف و ناتوانی آنها در برابر پروژه هسته‌ای ایران بر می‌گردد.

در همین راستا رسانه‌ها و کارشناسان صهیونیست نیز اخیراً مقالات متعددی درباره عملکرد نظامی رژیم‌صهیونیستی در سال‌های گذشته و کاهش قابل توجه قدرت بازدارندگی این رژیم علیرغم در اختیار داشتن سلاح‌های مدرن منتشر کردند.

«روگل الویر» تحلیلگر صهیونیست در روزنامه اسرائیلی هآرتص اعلام کرد که برنامه هسته‌ای اسرائیل هرگز مانع حزب‌الله نشد و در حال حاضر نیز اسرائیل به هیچ وجه آمادگی رویارویی نظامی با ایران را ندارد و برای آماده شدن به این منظور به سالهای زیادی زمان نیاز است.

بسیاری دیگر از کارشناسان و تحلیلگران صهیونیست نیز به همین ضعف رژیم صهیونیستی در رویارویی نظامی با ایران و یا حتی سایر گروه‌های وابسته به محور مقاومت اعتراف می‌کنند.  در همین زمینه «عاموس هرئیل»  تحلیلگر صهیونیست و از نزدیکان به محافل تصمیم سازان در تل‌آویو تأکید کرد که حتی اگر اسرائیل به آمادگی برای رویارویی نظامی با ایران برسد  باید ابعاد و پیامدهای چنین جنگی را به دقت بررسی کند.

این تحلیلگر صهیونیست ادامه داد، هرگونه تقابل نظامی با ایران به معنای کشیده شدن اسرائیل به یک جنگ منطقه‌ای است که در آن زمان جبهه داخلی و عمق اسرائیل در برابر ده‌ها هزار موشکی که حزب الله به سمت آن پرتاب خواهد کرد، قرار می‌گیرد و خسارت‌های عظیم و بی سابقه‌ای به اسرائیلی‌ها وارد خواهد کرد.

روگل الویر نیز با انتقاد از ادعاهای واهی سران صهیونیست اعلام کرد که مقامات،  اسرائیلی‌ها را فریب می‌دهند که ما برای حمله به ایران آماده هستیم، همانند ادعاهایی که دو هفته پیش توسط رسانه‌های اسرائیلی مطرح شده است. اما واقعیت آن است که مقامات اسرائیلی و رسانه‌های آن، یک واقعیت غیرقابل انکار و اثبات شده را از  جامعه اسرائیلی پنهان می‌کنند. این واقعیت آن است که در واقع جهان هیچ اهمیتی به این تهدیدات توخالی  اسرائیل نمی‌دهد.

عاموس هرئیل نیز  تاکید کرد که این تهدیدات اسرائیل ضد ایران همانند یک تپانچه خالی است.

روگل الویر در ادامه گفت، رسانه‌های اسرائیلی همچنان به تمجید از نیروی هوایی اسرائیل  ادامه می‌دهند، انگار که یک «گاو مقدس» است.  اما واقعیت آن است که این تهدیدها و این موضع رسانه‌های اسرائیلی ناشی از عوامل و چالش‌های داخلی است.

این کارشناس صهیونیست با تاکید بر اینکه رسانه‌های اسرائیلی وظیفه دارند همه حقیقت را به جامعه صهیونیستی بگویند اعتراف کرد، اگر ایران بخواهد تبدیل به یک کشور هسته‌ای شود قدرت آن را دارد و موساد (سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی) و همچنین نیروی هوایی اسرائیل هرگز قادر به جلوگیری از تحقق این هدف ایران نخواهند بود.  رسیدن ایران به قدرت هسته‌ای تصمیمی است که توسط خود این کشور گرفته می‌شود و نه اسرائیل.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.