شناسه خبر : 82927
تاریخ انتشار :
برگزاری نشست وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس

برگزاری نشست وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس

وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در صد و پنجاهمین نشست این شورا که مقدمه‌ای برای نشست فردا (سه‌شنبه) سران آن به میزبانی عربستان است، شرکت کردند.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، نشست مقدماتی وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در دبیرخانه آن در ریاض به ریاست فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر خارجه عربستان و رئیس دوره فعلی این شورا و با حضور نایف فلاح مبارک الحجرف، دبیرکل شورا برگزار شد.

الحجرف در این نشست اظهار کرد: وزرای خارجه اطمینان دادند که نشست آتی شورا ادامه نشست‌های قبلی سران آن در دهه‌های گذشته خواهد بود، همچنین آنها نسبت به تقویت همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها ابراز امیدواری کردند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت: در نشست وزارتی درباره مسایل مختلفی از جمله اقدامات انجام شده در چارچوب تحقق همبستگی و همکاری در روند اقدام مشترک و گزارش‌ها و پیشنهادات ارائه شده از سوی شوراهای ذی‌صلاح و کمیته‌های وزارتی و دبیرخانه گفتگو شد.

در همین راستا وزرای خارجه کشورهای عضو شورا با سامح شکری، وزیر خارجه مصر نشستی برای رایزنی و هماهنگی درباره مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی مهم و مشترک و نیز تقویت نقش دو طرف در برقراری صلح و توسعه پایدار داشتند.

همچنین دو طرف بر استمرار رایزنی‌ها و هماهنگی میان شورای همکاری خلیج فارس و مصر به نحوی که امنیت و ثبات منطقه و جهان را تقویت کند، تاکید کردند.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.