شناسه خبر : 82911
تاریخ انتشار :
ویدیویی از خسارت طوفان سهمگین در آمریکا

ویدیویی از خسارت طوفان سهمگین در آمریکا

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پی طوفان سهمگین در ایالت کنتاکی آمریکا که تاکنون منجر به کشته شدن دستکم 70 نفر و خسارات بسیاری شده است، در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: رئیس جمهور آمریکا پس از وقوع طوفان در ایالت کنتاکی و چهار ایالت دیگر که تاکنون به کشته شدن ده ها نفر منجر شده است، در ایالت کنتاکی وضعیت اضطراری اعلام کرد و این حادثه را یک تراژدی دانست.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که وضعیت اضطراری در کنتاکی وجود دارد و بایدن دستور داده است اقدامات لازم برای تامین رفاه عمومی و اقدامات محلی به دلیل شرایط اضطراری ناشی از طوفان های شدید انجام شود.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، قرار است منابع فدرال به دستور رئیس جمهوری برای کاهش رنج ناشی از پیامدهای ویرانگر این طوفان ها افزایش یابد.

در همین حال بایدن شامگاه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که دولت فدرال تمام تلاش خود را برای کمک به افراد و جوامع آسیب دیده انجام خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین خاطرنشان کرد که  به طور منظم در مورد وضعیت، اطلاعات به روز دریافت می کند و آژانس فدرال مدیریت اضطراری برای افراد آسیب دیده مسکن اضطراری فراهم خواهد کرد.

بایدن به برنامه های خود برای سفر به محل حادثه اشاره کرد اما گفت که این سفر در زمانی انجام خواهد شد که حضورش مانعی برای تیم های امداد و نجات ایجاد نکند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، وقوع طوفان همراه با گردباد در مرکز آمریکا زندگی ۵۵ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده و با خطر مواجه ساخته است.

استقرار سامانه طوفانی پنج ایالت آمریکا را در برگرفته و برق ۱۵۷هزار مشترک قطع شده است.

گزارش ها در شهر «میفیلد» واقع در ایالت آرکانزاس که حدود ۱۰هزار نفر سکنه دارد از تخریب گسترده حکایت دارد. سرعت وزش توفان در  «ممفیس» ایالت تنسی آمریکا  به ۱۱۱ مایل بر ساعت (حدود ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت) رسید.

 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.