شناسه خبر : 81809
تاریخ انتشار :
باقری در جمع خبرنگاران: ایران برای ورود به مذاکرات جدی دارای اراده‌ای جدی است

باقری در جمع خبرنگاران: ایران برای ورود به مذاکرات جدی دارای اراده‌ای جدی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: ایران در نشست امروز کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد که برای ورود به مذاکرات جدی دارای اراده‌ای جدی است و در مورد دستیابی به توافق، اگر زمینه‌های لازم فراهم شود، قطعا هیچ مانعی نمی‌بیند.

نورنیوزـگروه سیاست: «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات با گروه 1+4 (آلمان،‌ فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) درباره لغو تحریم‌ها امروز (پنجشنبه) بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در جمع خبرنگاران عنوان کرد: نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار و طرف‌های مختلف دیدگاه خود را درباره روند آتی گفت‌‌وگوها بیان کردند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هم در این نشست تأکید کرد که مسیر گفت‌وگوها را بر اساس مواضع و دیدگاه‌های خودش که قبلا بیان کرده، با جدیت ادامه می‌دهد و اراده جدی برای ورود در مذاکرات جدی دارد و در مورد دستیابی به توافق؛ اگر زمینه‌های لازم فراهم شود، قطعا هیچ مانعی نمی‌بیند.

رئیس هیأت مذاکره کننده در پاسخ به این سؤال که آیا پاسخ مستدل و منطقی که ایران انتظار داشت امروز دریافت کرد؟ عنوان کرد: این باید در جلسه کارگروه‌ها بیان شود.

باقری درباره کاهش شکاف‌ها نیز اظهار داشت: این‌که طرفین اراده جدی برای استمرار گفت‌وگوها دارند نشانگر این است که دو طرف می‌خواهند مواضع به هم نزدیک شود.

به گزارش فارس،نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و 1+4 (چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان) و به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام به منظور گفت‌وگو برای لغو تحریم‌ها علیه ایران در هتل کوبورگ شهر وین برگزار شد. 

طرفین در این نشست درباره نحوه ادامه گفت‌وگوها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علی باقری نیز ضمن تشریح مبانی پیشنهادات ایران، بر جدیت و حسن نیت ایران در گفت‌وگوها تأکید کرد.

در این نشست مقرر شد گفت‌وگوها در خصوص متون در سطوح مختلف ادامه یابد.


فارس
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.