شناسه خبر : 81520
تاریخ انتشار :
برنامه ترامپ برای خروج از افغانستان

برنامه ترامپ برای خروج از افغانستان

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا ادعا می‌کند‌ چین می‌خواهد کنترل پایگاه سابق آمریکا در افغانستان را به دست بگیرد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، در گفت‌وگویی با شبکه فاکس‌نیوز گفت: تصمیم گرفتم پس از 21 سال نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کنم، چون دیگر کافی بود. تعداد نیروها را به دوهزارو 500 نفر کاهش دادم و می‌خواستم پایگاه هوایی بگرام را به خاطر چین و نه افغانستان تحت کنترل آمریکا حفظ کنم. چون این پایگاه فقط یک ساعت با تأسیسات اتمی چین فاصله دارد و چون این دقیقا همانجایی است که چینی‌ها در آن تسلیحات اتمی می‌سازند.
رئیس‌جمهوری سابق آمریکا همچنین ادعا می‌کند‌ چون اکنون این پایگاه هوایی خارج از کنترل آمریکاست، چین می‌خواهد کنترل آن را به دست بگیرد.
دونالد ترامپ همچنین گفت‌ نحوه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان که در زمان ریاست‌جمهوری جو بایدن انجام شد، شرم‌آورترین لحظه در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. ترامپ ادامه داد‌ او می‌خواسته بقیه پایگاه‌های آمریکایی در افغانستان را بمباران کند تا نشود از آنها پس از خروج نیروهای آمریکایی استفاده شود.
رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به‌ویژه ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور را مورد انتقاد قرار داد که یک‌سری از تجهیزات نظامی را در افغانستان و در جریان خروج از این کشور بر جای گذاشت.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :






هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.