شناسه خبر : 81370
تاریخ انتشار :
روسیه: هدف آمریکا راه‌اندازی جنگی کوچک برای جدایی انداختن بین روسیه و اروپاست

روسیه: هدف آمریکا راه‌اندازی جنگی کوچک برای جدایی انداختن بین روسیه و اروپاست

رئیس هیئت روسیه در مذاکرات امنیت نظامی و کنترل تسلیحات در وین با تکذیب تمرکز نظامیان روسی در مرز اوکراین، گفت: آمریکا قصد دارد با راه اندازی جنگی کوچک، بین روسیه و اروپا جدایی بیاندازد و نتیجه آن برایش اهمیتی ندارد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: "کنستانتین گاوریلوف" رئیس هیئت نمایندگی روسیه در مذاکرات وین درباره مسائل مربوط به امنیت نظامی و کنترل تسلیحات اعلام کرد که آمریکا با برگزاری مانورها و ایجاد رعب و وحشت در منطقه دریای سیاه، در واقع هدف جدایی انداختن بین روسیه و اروپا را به وسیله "راه اندازی یک جنگ کوچک" دنبال می‌کند و اینکه نتیجه آن چه باشد، برای مقامات واشنگتن اهمیتی ندارد.

این دیپلمات روس امروز (چهارشنبه) در گفتگو با شبکه تلویزیونی "راسیا-24" گفت: «به عقیده من، اصلی‌ترین هدف آمریکا و رژیم کی‌یف که اکنون نمی‌داند دیگر باید چکار کند، این است که توجه‌ها نسبت به مشکلات داخلی در اوکراین را منحرف سازد. هدف آمریکایی‌ها هم این است که اروپا و روسیه را از طریق راه اندازی جنگی کوچک از یکدیگر جدا کند. مقامات واشنگتن اصلاً نگران نتیجه چنین جنگی هم نیستند و برای همین منظور هم اخیراً با مانورهای خود در منطقه دریای سیاه درصدد ایجاد رعب و وحشت هستند.»  

وی تأکید کرد: «البته مقامات مسکو تسلیم چنین تحریکاتی نشده و رهبران کشور و وزارت دفاع به خوبی می‌دانند که چگونه اوضاع را کنترل کنند. ما با آرامش در حال انجام مذاکرات با شرکای غربی هستیم و معتقدیم زمان آن فرا نرسیده که کشورهای غربی عقل و دوراندیشی خود را از دست بدهند. ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا چنین اتفاقی نیفتد.»

کنستانتین گاوریلوف در عین حال گفت: «حتی کوچکترین دلیلی در خصوص تمرکز نیروهای نظامی روسی در مرز با اوکراین وجود ندارد و تمامی اطلاعات منتشره درباره اینکه روسیه بزودی درصدد حمله به اوکراین است و  مسکو همواره خواستار اثبات این ادعاست، همگی جعلی هستند. البته طرف روسی امیدوار است که کشورهای غربی در خصوص تشدید وخامت اوضاع پیرامون اوکراین از عقل سلیم پیروی کرده و از ترساندن روسیه دست بردارد که بی‌فایده است.»

این دیپلمات روس تأکید کرد که تجهیزات تدافعی روسیه تمامی اقدامات و تحرکات آمریکایی‌ها در دریای سیاه را تحت کنترل دارند، البته این مسئله کمکی به کاهش تنش در منطقه نمی‌کند چرا که علت این وضعیت روسیه نیست، ولی مقامات مسکو با آرامش، به هر نوع اقدام تحریک آمیز واکنش مناسب نشان خواهد داد.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
روز کیش

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.