شناسه خبر : 81002
تاریخ انتشار :
رهبران بیش از 100 کشور جهان متعهد به توقف جنگل‌زدایی تا سال 2030 شدند

رهبران بیش از 100 کشور جهان متعهد به توقف جنگل‌زدایی تا سال 2030 شدند

رهبران بیش از 100 کشور جهان متعهد شدند که برای محافظت بیشتر از محیط زیست و کنترل تغییرات آب و هوا کلیه فعالیت‌های منجر به جنگل‌زدایی را تا سال 2030 متوقف کنند.

نورنیوز-گروه جامعه: رهبران جهان در نخستین روز از نشست اقلیمی گلاسگو متعهد شدند که برای محافظت بیشتر از محیط زیست و کنترل تغییرات آب و هوا کلیه فعالیت‌های منجر به جنگل‌زدایی را تا سال 2030 متوقف کنند. این تعهد 19.2 میلیارد دلاری اما از دید فعالان محیط زیست که خواهان نجات فوری ریه‌های زمین از تخریب و نابودی هستند بسیار دور دست و طولانی ارزیابی شده است.
بیش از صد رهبر جهان از جمله سران کشورهای ایالات متحده، چین، استرالیا و فرانسه شامگاه دوشنبه اول نوامبر با پذیرفتن چنین تعهدی همچنین زمینه را برای احیای جنگل‌ها و پایان دادن به تخریب زمین تا پایان دهه جاری میلادی فراهم کردند.
سرمایه‌گذاری بیش از 19 میلیارد دلاری که برای عملی شدن چنین تعهدی ضروری به نظر می‌رسد، قرار است از بودجه‌های عمومی و خصوصی تامین شود و رهبران جهان روز سه‌شنبه، در دومین روز از اجلاس آب و هوایی گلاسگو ابتکارات و راه‌کارهای عملی را برای دستیابی به این هدف مورد بررسی قرار خواهند داد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.