شناسه خبر : 75847
تاریخ انتشار :
افشای چندهزار کودک آزاری در کلیسای کاتولیک

افشای چندهزار کودک آزاری در کلیسای کاتولیک

یک کمیسیون که از سال 2018 موضوع بررسی سوء استفاده جنسی در کلیسای کاتولیک فرانسه را مورد بررسی قرار داده است می‌گوید: در هفتاد سال گذشته هزاران کودک آزار در این دستگاه فعالیت می کرده اند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: «ژان مارک ساو» از اعضای این کمیسیون گفته است: این گروه بین 2900 تا 3200 کشیش متجاوز یا سایر اعضای کلیسا را ​​شناسایی کرده است و این حداقل برآورد از آمار سوءاستفاده کنندگان جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک است.

این تحقیقات بر اساس بایگانی کلیسا، دادگاه، پلیس و همچنین مصاحبه با شاهدان عینی انجام شده است و توانسته است مدارک خوبی از رخدادهای دردناک هفتاد سال اخیر را بررسی کند.

گزارش 2 هزار و 500 صفحه‌ای این کمیسیون قرار است سه‌شنبه و پس از دو سال و نیم تحقیق در بایگانی کلیسا، سوابق دادگاه‌ها و پرونده‌های پلیس منتشر شود.

گفته می‌شود 22 کارشناس حقوقی، پزشک، مورخ، جامعه‌شناس و متخصص الهیات در این گروه عضویت دارند. این کمیسیون از سوی کنفرانس اسقف‌های کلیسای کاتولیک فرانسه تشکیل شده است.

گزارش کمیسیون مستقل مربوط به آزارهای جنسی در کلیسای کاتولیک فرانسه روز سه‌شنبه گزارش نهایی خود را بعد از دو سال و نیم منتشر خواهد کرد. این گزارش 2500 صفحه‌ای پرده از ارکان و اعضای کلیسا که روند آزار کودکان و یا مخفی‌کاری در مورد متجاوزان را تسهیل می‌کردند، برخواهد داشت.

سال گذشته نیز گزارشی مفصلی از آزار جنسی 314  کودک توسط کشیش‌ها و کارکنان کلیسای کاتولیک کلن آلمان در 800 صفحه منتشر شد. این گزارش به آزار کودکان توسط کلیسا در بین سال‌های 1975 تا 2018 اختصاص یافته بود. این گزارش همچنین نشان می دهد تنها در آلمان بیش از 3600 کودک توسط مردان کلیسا پس از جنگ دوم جهانی تا امروز، مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

در سال‌های گذشته و پس از افشای پنهان کاری کلیسا برای تبرعه کودک‌آزاران پاپ طی حکمی اعلام کرد هر کشیش یا اسقفی که تجاوز جنسی را در کلیسا مخفی کند، مجازات خواهد شد.

کلیسای کاتولیک در بسیاری از نقاط دنیا از جمله آمریکا، شیلی، استرالیا و آفریقای جنوبی با پرونده‎‌های قدیمی از آزار جنسی کودکان و زنان مواجه است.

در سال‌های اخیر کشف گورهای دسته جمعی استرالیا، افشای فساد اخلاقی کلیساها و همچنین بحران‌های فلسفی در بنیادهای فکری کلیسای کاتولیک مشروعیت دینی این نهاد را بیش از پیش به چالش کشیده است.


اخبار مرتبط
حقوق‌بشر در مسلخ تجاوز کشیشان فرانسوی به کودکان
نورنیوز بررسی کرد؛

حقوق‌بشر در مسلخ تجاوز کشیشان فرانسوی به کودکان

تنوع و گستردگی این فجایع ضدانسانی به ویژه موضوع آزار و اذیت کودکان که معمولا از سوی رسانه‌های جریان اصلی در غرب بایکوت شده یا با ضریب بسیار پائین ...

رسوایی تعرض جنسی در لیگ فوتبال زنان آمریکا

رسوایی تعرض جنسی در لیگ فوتبال زنان آمریکا

پس از افزایش اتهام‌های جنسی به یکی از مربیان لیگ فوتبال زنان و اخراج دو مربی دیگر از باشگاه‌ها، مسئول این لیگ کناره‌گیری خود را اعلام کرد.

نخست وزیر کشور مالی: فرانسه ما را رها کرد

نخست وزیر کشور مالی: فرانسه ما را رها کرد

نخست وزیر مالی، فرانسه را به رها کردن کشورش متهم کرد.

بازخوانی ضرورتهای حمایت قضایی از ایثارگران

بازخوانی ضرورتهای حمایت قضایی از ایثارگران

در کشورهای مختلف موضوع حمایت ویژه از ایثارگران و تامین متناسب نیازهایشان در زمره اولویت های اصلی حکومتها بوده و به تناسب سطح ترقی و توسعه یافته گی ...

اعتراض به ورود زبان‌های آلمانی‌ و فرانسه به مدارس/ بیچاره زبان فارسی!
«مهدی صالحی»

اعتراض به ورود زبان‌های آلمانی‌ و فرانسه به مدارس/ بیچاره زبان فارسی!

دبیر انجمن ویرایش و درست‌نویسی در واکنش به ورود زبان «آلمانی» و «فرانسه» به مدارس نوشت: در دو دولت گذشته آموزش زبان فارسی در مدارس نیز از صدر و قدر ...

جایگاه مجهول فرانسه‌ی ناتوان در بلوک‌بندی‌های جدید قدرت!
نورنیوز بررسی کرد؛

جایگاه مجهول فرانسه‌ی ناتوان در بلوک‌بندی‌های جدید قدرت!

راهبرد جدید آمریکا قائل به پذیرش یک اروپای واحد قدرتمند نیست، لذا فرانسه‌ای که بر خلاف میل کاخ سفید همچنان رویای اروپای واحد به رهبری خود را در سر ...

نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.