شناسه خبر : 75578
تاریخ انتشار :
قیمت "بلیت پروازهای اربعین" نجومی شد!

قیمت "بلیت پروازهای اربعین" نجومی شد!

متأسفانه به‌دلیل عدم‌نظارت درزمان حاضر شرکت‌های هواپیمایی نه‌تنها از فروش بلیت‌ پروازهای اربعین به‌صورت رفت‌وبرگشت امتناع می‌کنند بلکه تمامی پروازهای ارائه‌شده به‌مقصد نجف صرفاً از طریق ایرلاین‌های خارجی با قیمت 23تا 31میلیون تومان در حال فروش است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: قیمت مصوب پروازهای اربعین 5 تا 6 میلیون تومان اعلام شده است و قرار بود فروش این بلیت‌ها از روز پنجشنبه گذشته آغاز شود اما بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی به‌دلیل عدم ارائه لیست ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح از سوی سازمان حج و زیارت و عدم همکاری کشور عراق در صدور ویزا، امکان فروش بلیت پروازهای اربعین تا روز گذشته فراهم نشده بود.

این موضوع حتی در صورت صحت در خوشبینانه‌ترین حالت قطعاً بیانگر عدم هماهنگی لازم نهادها و دستگاه‌های متولی در امر سامان‌دهی سفر و فروش بلیت اربعین است.

در هر حال روز گذشته و پس از خبرهای ضدونقیض مختلف بالاخره سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: «با توجه به اعلام سازمان حج و زیارت مبنی بر آغاز تحویل ویزا به زائران عتبات عالیات، زائران اربعین می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت‌های هواپیمایی داخلی و دفتر خدمات مسافرت هوایی معتبر نسبت به تهیه بلیت پروازهای اربعین حسینی با قیمت مصوب اقدام کنند.»

پیش‌تر نیز سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه ستاد اربعین، قیمت‌های نهایی پروازهای اربعین را به‌شرح ذیل اعلام و تأکید کرده بود این قیمت‌ها به همه شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است و هرگونه تخطی ایرلاین‌ها از قیمت‌های اعلامی تخلف محرز است و مسافران می‌توانند مراتب را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات مردمی سازمان هواپیمایی اعلام و پیگیری کنند:

ــ پروازهای تهران، شیراز، تبریز و اهواز به نجف: رفت و برگشت 5 میلیون تومان/ یک‌طرفه 3 میلیون و 200 هزار تومان

ــ پروازهای مشهد ـ نجف: دوطرفه 6 و یک‌طرفه 4 میلیون تومان.

اما در زمان حاضر و با وجود تمام این اعلام‌های قیمت‌های مصوب بلیت پروازهای اربعین به‌صورت رفت و برگشت شاهد تخلف علنی ایرلاین‌ها در فروش بلیت یک‌طرفه به زائران اربعین هستیم و ایرلاین‌ها از فروش بلیت رفت و برگشت به زائران خودداری می‌کنند!

بر همین اساس و متعاقباً حسن خوشخو؛ مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفته است: «سازمان هواپیمایی به شرکت‌هایی که به‌صورت اجباری بلیت یک‌طرفه ارائه می‌دهند اخطار کتبی داده است؛ به همین منظور یک فرجه زمانی را مشخص کرده‌ایم که اگر مسافر تمایل دارد بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین تهیه کند حتماً ایرلاین‌ها این امکان را به زائران بدهند!»

از سوی دیگر، بر اساس بررسی‌های میدانی خبرنگار تسنیم و گزارش‌های واصله مردمی، نه‌تنها پرواز مستقیم یا حتی بلیط یک‌طرفه به‌مقصد نجف در سایت‌های فروش اینترنی بلیت هواپیما توسط دفاتر خدمات مسافرتی کشورمان اساساً یافت نمی‌شود بلکه تمامی پروازهای ارائه‌شده به‌مقصد نجف صرفاً از طریق ایرلاین‌های خارجی در حال فروش است!

به‌عنوان نمونه در وب‌سایت یکی از شرکت‌های مسافرتی، بلیت پروازهای موجود از مبدأ تهران به‌مقصد نجف برای امروز 29 شهریور ماه به‌شرح ذیل است که حکایت از آن دارد که در زمان حاضر قیمت بلیت هواپیما برای سفر اربعین در ارزان‌ترین حالت 23 میلیون و 346 هزار تومان است:

ــ پرواز ساعت 16:10 دقیقه با ایرلاین قطرایرویز 23.346.000 تومان!

ــ پرواز ساعت 05:45 دقیقه با ایرلاین قطرایرویز 23.429.000 تومان!

ــ پرواز ساعت 01:05 دقیقه با ایرلاین الامارات 28.200.000 تومان!

ــ پرواز ساعت 16:00 با ایرلاین الامارات 31.995.000 تومان!

متأسفانه در سایه عدم نظارت نهادهای نظارتی، شاهد تخلف آشکار در شرکت‌های هواپیمایی در قیمت، عرضه و ممانعت از فروش بلیت پروازهای اربعین به‌صورت رفت و برگشت هستیم.

 


اخبار مرتبط
جزئیات غربالگری زائران در مرزها اعلام شد

جزئیات غربالگری زائران در مرزها اعلام شد

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی با بیان اینکه زائران کرونامثبت قرنطینه می‌شوند جزئیات غربالگری زائران در پایانه‌های مرزی را اعلام کرد.

ادعای حزب دموکرات کردستان برای مدیریت عراق

ادعای حزب دموکرات کردستان برای مدیریت عراق

حزب دموکرات در حالی دستیابی به مقام نخست‌وزیری خود را مطرح می‌کند که اقلیم کردستان دچار مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی است. در تازه ترین مورد، این ...

الکاظمی درصدد ایجاد توازن در اتمسفر سیاست داخلی عراق است

الکاظمی درصدد ایجاد توازن در اتمسفر سیاست داخلی عراق است

کارشناس مسائل منطقه گفت: الکاظمی بعد از ایجاد توافقنامه با توتال و بدبینی مردم عراق نسبت به این توافق، با سفر به تهران درصدد ایجاد توازن در اتمسفر ...

فرمانده مرزبانی ناجا: مرز‌های زمینی با عراق کاملا بسته است

فرمانده مرزبانی ناجا: مرز‌های زمینی با عراق کاملا بسته است

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان ایکه مرز‌های زمینی با عراق کاملا بسته است، گفت:‌ هیچ خدماتی در این مرز‌ها به زائران داده نمی‌شود.

رییس کمیسیون عمران: مصوبه سازمان هواپیمایی درباره قیمت بلیط اربعین رعایت نشود با ایرلاین‌ها برخورد می‌کنیم

رییس کمیسیون عمران: مصوبه سازمان هواپیمایی درباره قیمت بلیط اربعین رعایت نشود با ایرلاین‌ها برخورد می‌کنیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشور در زمینه رفت و برگشت هواپیما به عراق برای مراسم اربعین رعایت نشود با ...

خطیب‌زاده: لغو روادید برای سفرهای هوایی به عراق است

خطیب‌زاده: لغو روادید برای سفرهای هوایی به عراق است

سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری با خبرنگاران گفت که لغو روادید برای سفرهای هوایی به عراق است.

الکاظمی: درباره چگونگی برگزاری مراسم اربعین هنوز تصمیم نگرفته‌ایم
اختصاصی «نورنیوز»؛

الکاظمی: درباره چگونگی برگزاری مراسم اربعین هنوز تصمیم نگرفته‌ایم

نخست‌وزیر عراق گفت: کمیته بهداشت و سلامت دولت در جلسه آینده‌اش درباره چگونگی برگزاری مراسم اربعین و به خصوص در زمینه حضور زائران خارجی تصمیم لازم را ...

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.