شناسه خبر : 75434
تاریخ انتشار :
قالیباف: طرح امنیت غذایی کشور نقش موثری در قیمت‌ها دارد

قالیباف: طرح امنیت غذایی کشور نقش موثری در قیمت‌ها دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت تایید طرح امنیت غذایی کشور، شورای نگهبان و تبدیل این طرح به قانون هم در امنیت ملی و هم در امنیت غذایی و هم در بحث سلامت و تولید و توزیع و کنترل قیمت ها در حوزه کشاورزی بسیار موثر خواهد بود.

نورنیوز-گروه اقتصادی: عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس امروز (23 شهریورماه) در صحن علنی مجلس در جریان بررسی طرح «تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی»، اظهار داشت: آقای رئیس مجلس اکنون دو الی سه بار فرمودند که چندین نفر از نمایندگان در رای گیری شرکت نکردند و آقای رشیدی به این موضوع اعتراض کردند و جوری بیان کردند که گویی نمایندگان مردم کار و وظیفه اصلی خودر ا انجام نمی دهند.

وی افزود: من از آقای قالیباف سوال دارم که حضرت عباسی خود شما دیشب به منزل رفتید یا در مجلس ماندید؟

قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این سوال مقتدایی تاکید کرد: دیشب به منزل نرفته ام و در مجلس خوابیده ام.

مقتدایی با بیان اینکه ما جمعی از نمایندگان (میرمحمدی نماینده یزد، نقدعلی نماینده خمینی شهر و میرزایی نماینده اصفهان) در دفتر خودمان تا دیروقت مشغول کار بودیم و نماز صبحمان را در مجلس خوانده ایم، تصریح کرد: نمایندگان ملت شبانه روزی در حال کار هستند و آن کسی که در رای گیری شرکت نکرد و چون می دانست رای اش منفی است و کار مهم تری انجام می داد و با یک نماینده دیگر مذاکره می کرد و در رای گیری شرکت نکرد. 

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: ماده 22 بنده 11 به شما و هیئت رئیسه تکلیف کرده که شان مجلس و نمایندگان رعایت شود. در ماده 75  تاکید دارد که همه باید توجه کنند که نسبت سو به نمایندگان داده نشود بنابراین همه باید توجه کنیم که نوکر ملت هستیم و توقع قول سدید داریم از برادری که این حرف را زده است. ملت شریف ایران! کمیسیون اقتصادی و کشاورزی در این زمینه کار کردند و کمیسیون اصل 90 امروز گزارش خود را درباره مذاکرات و برجام داده است. اگر وضعیت سیمان بهتر شده و واکسن به کشور وارد شده و شماره گذاری خودرو و جمع شدن صف مرغ و تخم مرغ با فشار و تذکرات نمایندگان است و اینها واقعیت مجلس است.

وی افزود: توقع داریم شان مجلس رعایت شود و ما همگی نمایندگان مجلس عهد کردیم که وقت، عمر و تمام توان خود را صرف کنیم و به این سوگندمان وفادار هستیم و اینکه سخنی گفته شود که مجلس را تضعیف کند انسان را ناراحت می کند بسیاری از دوستان به دلیل مشغله های خود در امر نمایندگی به بیماری دچار شدند.بنابراین انتظار است این را جبران کنید.

قالیباف در پاسخ به تذکر مقتدایی ضمن به جا بودن این تذکر اظهار داشت: انصافا بنده شهادت می دهم که بعضی از بزرگان وقتی گزارش 170 جلسه را در سه روز در رای اعتماد به کابینه و در بررسی کمیسیون ها که از ابتدای صبح تا پاسی از شب انجام می شد فشار زیادی را متحمل می شدند. آقای عزیزی که به این موضوع اشاره کردند ما منکر زحمات دوستان نبوده و نیستیم و نظر آقای جلالی نیز این نبود اما این را هم بپذیریم که وقتی در صحن علنی مجلس هستیم هیچ موضوعی واجب تر از دقت و توجه به طرح و لوایح وجود ندارد. اینکه من بگویم شب در مجلس بودم و صبح حاضر نباشم درست نیست.

 از همه همکاران در در مجلس به ویژه کمیسیون کشاورزی که تلاش زیادی در تهیه و تصویب این طرح داشتند سپاسگزارم. طرح تقویت امنیت غذایی کشور به صورت دو شوری در مجلس بررسی شد و در جلسات متعددی مورد بررسی قرار گرفت. در صورت تایید شورای نگهبان و تبدیل این طرح به قانون هم در امنیت ملی و هم در امنیت غذایی و هم در بحث سلامت و تولید و توزیع و کنترل قیمت ها در حوزه کشاورزی بسیار موثر خواهد بود.

رئیس مجلس در ادامه اظهار کرد: امید است با همکاری وزیر کشاورزی که خود رئیس کمیسیون بوده و در تهیه این طرح تلاش موثری داشته اند این قانون به خوبی اجرایی شده و نقش خود را در تولید و توزیع نهاده های کشاورزی ایفا کند. این قانون  نقش موثری در بحث کشاورزی داشته و می تواند مشکلات این حوزه را مرتفع کند. امید است کمیسیون کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی همکاری خوبی در اجرای این قانون داشته باشد.

 

فارس


اخبار مرتبط
نمایندگان مجلس لایحه رتبه‌بندری را در اولویت قرار دادند

نمایندگان مجلس لایحه رتبه‌بندری را در اولویت قرار دادند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اولویت دادن به بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان موافقت کردند.

طرح شفافیت آرا برای ویرایش نهایی به معاونت قوانین ارسال شد

طرح شفافیت آرا برای ویرایش نهایی به معاونت قوانین ارسال شد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان بعد از جمع‌بندی نهایی در کمیسیون تدوین آئین‌نامه به معاونت قوانین مجلس برای انجام ...

قانون «جهش تولید مسکن» را ابلاغ شد

قانون «جهش تولید مسکن» را ابلاغ شد

رئیس مجلس شورای اسلامی قانون «جهش تولید مسکن» که هدفکذاری آن تولید یک میلیون مسکن درسال است را برای اجرا ابلاغ کرد.

آخرین وضعیت طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس

آخرین وضعیت طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس آخرین وضعیت طرح شفافیت آرای نمایندگان را در مجلس تشریح کرد.

واردات خودروی خارجی آزاد می شود

واردات خودروی خارجی آزاد می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان با واردات خودروی خارجی موافقت کردند.

آیا سفر گروسی به تهران منجر به عقب‌نشینی از اجرای قانون مجلس شد؟
نورنیوز بررسی کرد؛

آیا سفر گروسی به تهران منجر به عقب‌نشینی از اجرای قانون مجلس شد؟

سفر گروسی به تهران برخلاف برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای، هیچ‌گونه مغایرتی با قانون مجلس شورای اسلامی و موضوع توقف اجرای موقت پروتکل اجرایی نداشت و تنها ...

رییس کمیسیون عمران: مصوبه سازمان هواپیمایی درباره قیمت بلیط اربعین رعایت نشود با ایرلاین‌ها برخورد می‌کنیم

رییس کمیسیون عمران: مصوبه سازمان هواپیمایی درباره قیمت بلیط اربعین رعایت نشود با ایرلاین‌ها برخورد می‌کنیم

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشور در زمینه رفت و برگشت هواپیما به عراق برای مراسم اربعین رعایت نشود با ...

وصیت‌نامه «کامل و قابل اجرا» چه شرایطی دارد؟
نورنیوز بررسی کرد؛

وصیت‌نامه «کامل و قابل اجرا» چه شرایطی دارد؟

هر فردی تنها تا میزان یک سوم اموالش را می‌تواند قبل از فوتش وصیت کند و اگر میزان وصیت بیش از آن شد، ورثه متوفی مختار به پذیرش یا عدم پذیرش مقدار ...

جایگاه واقعی زنان در جامعه ما مغفول مانده است
رییس قوه قضائیه در نشست هم‌اندیشی با اعضای فراکسیون زنان مجلس:

جایگاه واقعی زنان در جامعه ما مغفول مانده است

رئیس دستگاه قضا: باید احصا شود منشور حقوق و مسئولیت زنان مصوب سال 83 در شورای عالی انقلاب فرهنگی چه میزان عملیاتی شده است، در آن منشور ساز و کاری ...

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سردار" قاآنی"

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سردار" قاآنی"

جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور فرمانده سپاه قدس ساعتی قبل آغاز شد.

نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.