شناسه خبر : 75360
تاریخ انتشار : 1400/06/21 10:32
اعتراف بایدن به اشتباه آمریکا در افغانستان

اعتراف بایدن به اشتباه آمریکا در افغانستان

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی بار دیگر از عملکرد خودش در خروج و عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان دفاع کرده است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل:  جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که در سالگرد حملات 11 سپتامبر از یکی از محل‌های سقوط هواپیماها در پنسیلوانیا دیدن می‌کرد، بار دیگر از عملکردش در قبال خروج و عقب‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان دفاع کرده است.

اظهارات بایدن در حالی است که خروج شتاب‌زده و عجولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان و تصرف این کشور توسط طالبان با انتقادهای گسترده بین‌المللی روبه‌رو شده است.

وی افزود: ایالات متحده نمی‌تواند به هر کشوری که سازمان تروریستی القاعده در آن حضور دارد، حمله نظامی کند.

بایدن اظهار داشت: آیا این احتمال وجود دارد که القاعده به افغانستان بازگردد؟ بله، ولی می‌دانید مسئله اصلی چیست، آنها پیش از این به خیلی جاهای دیگر برگشته‌اند.

رئیس جمهور ایالات متحده در ادامه گفت: پس رویکرد چه باید باشد؟ هر جایی که القاعده در آنجا حضور داشته باشد، ما باید به آن حمله کنیم و نیروهای‌مان در آنجا باقی بمانند؟ هرگز، بی‌خیال.

بایدن ادعا کرد: این مسئله که تصور می‌کردیم افغانستان را می‌توان واقعاً متحد و یکپارچه کرد، اشتباه بود... ولی نیروهای آمریکایی به هدف اصلی خود یعنی کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده در دوم می 2011 دست پیدا کردند.

 


اخبار مرتبط
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی