News Line خط خبر :
شناسه خبر : 75219
تاریخ انتشار :
جاسوسی وزارت بازرگانی آمریکا از کاربران شبکه های اجتماعی

جاسوسی وزارت بازرگانی آمریکا از کاربران شبکه های اجتماعی

وزارت بازرگانی آمریکا باید طی 90 روز یکی از بخش های زیر مجموعه خود را حذف کند چرا که طبق بررسی ها به طور غیرقانونی شهروندان آمریکایی را در شبکه های اجتماعی رصد می کرد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد بخش امنیت داخلی خود را حذف می‌کند زیرا بررسی‌ها نشان داد این بخش با انجام تحقیقات جنایی درباره کارمندان بخش بازرگانی و شهروندان آمریکایی فراتر از اختیار خود عمل کرده است.

طبق بررسی دفتر شورای عمومی وزارت بازرگانی آمریکا، بخش «سرویس تحقیق و مدیریت تهدید» اختیار قانونی لازم برای انجام بررسی‌های جنایی را ندارد.

کنگره آمریکا در اوایل سال جاری تحقیقاتی درباره واحد مذکور نیز انجام داد. در ماه می سناتور راجر ویکر بولتنی گزارشی از تحقیقات درباره بخش سرویس تحقیق و مدیریت تهدید منتشر کرد. در این گزارش اشاره شده بود واحد مذکور فعالیت‌های افراد در توئیتر را رصد می‌کند تا مشخص شود کدام حساب‌های کاربری درباه فرایندهای سرشماری آمریکا اظهار نظرهای منتقدانه ثبت می‌کنند.

به طور دقیق‌تر بخش سرویس تحقیق و مدیریت تهدید وزارت بازرگانی آمریکا با هدف نشان دادن قدرت‌های اطلاعاتی خود در شبکه‌های اجتماعی تحقیقاتی انجام داده است. اما تاکنون شواهدی درباره تلاش برای بی اعتبار کردن سرشماری رصد نشده بود. فعالیت‌های واحد مذکور از اواسط دهه 2000 میلادی آغاز شده است.

در بیانیه وزارت بازرگانی آمده است: براساس توصیه بررسی کنندگان، این واحد باید طی 90 روز حذف شود و وظایف امنیتی آن به بخش‌های دیگر وزارت خانه منتقل شود. اولویت ما ایجاد محیطی در وزارتخانه است که کارمندان احساس امنیت و احترام کنند. ما نسبت به حفظ امنیت خود و آزادی‌های مدنی و حریم خصوصی کارمندان و عموم مردم متعهد هستیم.

بررسی کنندگان علاوه بر حذف واحد توصیه کرده‌اند وزارت بازرگانی قانونی جنایی را که بخشی از مسئولیت واحد بود نیز اجرا نکند. به طور واضح توضیح داده شده این وزارتخانه اختیارات لازم برای انجام چنین فعالیت‌هایی ندارد.


اخبار مرتبط
مزاحمت‌های اینستاگرامی و شیوه مواجهه با آن
نورنیوز بررسی کرد؛

مزاحمت‌های اینستاگرامی و شیوه مواجهه با آن

مزاحمت‌های اینستاگرامی تنها متوجه کاربران ایرانی نیست بلکه روزانه صدها هزار مورد از ایجاد مزاحمت به اشکال مختلف برای کاربران این پلتفرم پرمخاطب در ...

ویروس پگاسوس در کمین بغداد

ویروس پگاسوس در کمین بغداد

بازتاب پرسر و صدای ناشی از رسوایی برنامه جاسوسی پگاسوس اسرائیل که باعث خرابی هزاران حساب کاربری و نابودی اطلاعات مختلف کاربران در فضای مجازی شد به ...

اشتغال بیش از 14 درصد مردم در رسانه‌های اجتماعی

اشتغال بیش از 14 درصد مردم در رسانه‌های اجتماعی

19.8 درصد کاربران رسانه‌های اجتماعی (معادل 14.5 درصد کل نمونه) عنوان کرده‌اند که از طریق رسانه‌های اجتماعی کسب درآمد می‌کنند.

آیا شبکه‌های اجتماعی باعث ترویج خشونت در فضای آنلاین می‌شوند؟

آیا شبکه‌های اجتماعی باعث ترویج خشونت در فضای آنلاین می‌شوند؟

گسترش بروز رفتارهای خشن و پرخاشگرانه در فضای آنلاین، محققان دانشگاه Yale را بر این داشت تا پژوهشی را درباره تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر رفتار کاربران ...

نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.