شناسه خبر : 75203
تاریخ انتشار : 1400/06/14 10:51
کاهش پروتئین در سفره مردم با افزایش قیمت لبنیات و سویا

کاهش پروتئین در سفره مردم با افزایش قیمت لبنیات و سویا

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش 38 درصدی قیمت پنیر خبر داد و گفت که در بازار سویا گران فروشی 200 درصدی نسبت به سال گذشته و سودجویی در حال وقوع است‌.

نورنیوز-گروه اقتصادی: قاسمعلی حسنی با بیان اینکه حدود 25 میلیون خانوار صبحانه پنیر مصرف می‌کنند، اظهار کرد: قیمت پنیر 400 گرمی 14 هزار و 500 تومان بود، اما اخیراً قیمت 20 هزار تومانی روی آن درج شده است؛ یعنی 38 درصد افزایش قیمت. همچنین قیمت هر کیلو پنیر بدون بسته بندی نیز به 50 هزار تومان رسیده است. 

به گفته وی، دامداران افزایش قیمت‌ نهاده‌های دامی علوفه و غیره را علت افزایش قیمت پنیر عنوان کرده‌اند و همچنین طبق گفته خودشان با مجوز سازمان حمایت قیمت پنیر را افزایش داده‌اند. 

اخیرا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی نیز اعلام کرده بود که شیر و لبنیات از قیمت‌گذاری دستتوری خارج شده و از افزایش حدود 20 درصدی قیمت محصولات لبنی خبر داده بود.

سوداگری در بازار سویا

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در ادامه از افزایش 200 درصدی قیمت سویا خبر داد و تصریح کرد: در بازار سویا گران فروشی 200 درصدی نسبت به سال گذشته و سودجویی در حال وقوع است‌. 

به گفته وی قیمت دولتی هر کیلو سویا در حال حاضر 6800 تومان است، اما در بازار به قیمت 22 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که سویا به دلیل ارزان تر بودن نسبت به گوشت، در برنامه غذایی اقشار مختلف جایگزین گوشت شده است.

 

 


اخبار مرتبط
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی