شناسه خبر : 75121
تاریخ انتشار :
حکیم: مهم‌ترین هدف ما اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق است

حکیم: مهم‌ترین هدف ما اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق است

رهبر جریان حکمت ملی عراق گفت:عراق در برابر مرحله سیاسی جدید و وضعیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تازه‌ای است و دیگر کشوری نیست که کسانی بدون اجازه در آن تردد کنند یا حاکمیتش را نادیده بگیرند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: رهبر جریان حکمت ملی عراق، در مراسم رونمایی از برنامه انتخاباتی «ائتلاف نیروهای حکومت ملی» (تحالف قوى الدوله الوطنیه) در استان بابل عراق، تأکید کرد که مردم عراق امروز خواستار حکومتی مقتدر، مستقل، باثبات و شکوفا هستند که تابع خواست دیگر کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نباشد و به تحقق خواسته‌ها و آمال ملتش بیندیشد.

وی با اشاره به ورود عراق به مرحله جدید گفت: عراق در برابر مرحله سیاسی جدید و وضعیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تازه‌ای است و دیگر کشوری نیست که کسانی بدون اجازه در آن تردد کنند یا حاکمیتش را نادیده بگیرند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق پیش گرفتن روش اعتدال و ثبات سیاسی و دور نگه داشتن عراق از محوربندی‌های منطقه‌ای و تقویت حاکمیت ارضی عراق با خروج نیروهای خارجی و در رأس آنها نیروهای آمریکایی، در چارچوب زمانی مشخص را از مهم‌ترین اهداف «ائتلاف نیروهای حکومت ملی» در بخش سیاست خارجی عنوان کرد.

حکیم در ادامه تشریح برنامه‌های انتخاباتی ائتلاف خود در بخش سیاست خارجی عنوان کرد: از اهداف این ائتلاف تلاش برای از میان بردن بحران‌ها و حل و فصل همیشگی پرونده‌های بلاتکلیف در روابط خارجی عراق و از همه مهم‌تر مسئله آب‌های مشترک و ترسیم مرزها و نقض حاکمیت ارضی عراق براساس اصول احترام متقابل و منافع مشترک و امنیت پایدار است.

وی تقویت روند تحکیم اقتدار حکومت و اجرای قانون در مورد همگان و انحصار سلاح به دست حکومت و تقویت دستگاه‌های امنیتی و نظامی و حشد الشعبی را از دیگر اهداف این ائتلاف برشمرد.

رهبر ائتلاف نیروهای حکومت ملی تأکید کرد که این ائتلاف به مسائل جهان عرب و جهان اسلام به خصوص مسئله فلسطین اهتمام جدی دارد.

حکیم همچنین ادامه یافتن مطالبه‌گری مردم و جوانان با مشارکت گسترده در انتخابات را موجب رسیدن عراق به ساحل امن و تشکیل حکومتی که کرامت شهروندان را تحقق بخشد و جایگاه عراق را بازیابد دانست.


اخبار مرتبط
حقایقی درباره ادعاهای مکرون در حمایت از بغداد
نورنیوز بررسی کرد؛

حقایقی درباره ادعاهای مکرون در حمایت از بغداد

مروری بر سوابق فرانسه نشان می‌‌دهد که این کشور نیز مانند سایر سلطه‌گران و استعمارگران نه تنها به دنبال امنیت سایر کشورها نبوده‌ بلکه خود مخل امنیت و ...

امیرعبداللهیان:  امیدواریم طرف‌های مقابل بر مبنای خرد در میز مذاکره حضور یابند

امیرعبداللهیان: امیدواریم طرف‌های مقابل بر مبنای خرد در میز مذاکره حضور یابند

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که در گفتگو با مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا هشدار داده است که آمریکایی‌ها از ادبیات تهدید هیچ نتیجه‌ای نخواهند ...

الکاظمی: درباره چگونگی برگزاری مراسم اربعین هنوز تصمیم نگرفته‌ایم
اختصاصی «نورنیوز»؛

الکاظمی: درباره چگونگی برگزاری مراسم اربعین هنوز تصمیم نگرفته‌ایم

نخست‌وزیر عراق گفت: کمیته بهداشت و سلامت دولت در جلسه آینده‌اش درباره چگونگی برگزاری مراسم اربعین و به خصوص در زمینه حضور زائران خارجی تصمیم لازم را ...

ارتباط نشست بغداد با اخراج نظامیان آمریکا از عراق چیست؟
اختصاصی «نورنیوز»؛

ارتباط نشست بغداد با اخراج نظامیان آمریکا از عراق چیست؟

رئیس‌جمهور عراق گفت: برخی تصور کرده‌اند که نشست بغداد ممکن است بستری برای تداوم حضور نیروهای خارجی در عراق باشد، اما این خلاف واقع است و مطابق آنچه ...

بازداشت و هلاکت عاملان حمله به دکلهای برق در عراق
سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد؛

بازداشت و هلاکت عاملان حمله به دکلهای برق در عراق

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق گفت که نیروهای امنیتی عراق موفق به جلوگیری از حمله به دکل های برق در این کشور شدند و شماری از عاملان این حملات ...

نظرات

نظر شما

: : :


هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.